شنبه 7th آوریل 2012 , ساعت: 10:04کد مطلب : 4607 نسخه قابل چاپ
علی‌رغم اعتراض نهادهای حقوق بشری:

یک اعدام در ملا‌ء عام دیگر برگزار خواهد شد

مردجوانی که به عنوان مامور شهرداری وارد خانه‌ها می‌شد و زنان جوان را مورد آزار جنسی قرار می‌داد در پی تایید دیوان‌عالی کشور در ملاءعام اعدام می‌شود.

این مرد اعتراف کرده ، پنج زن را مورد آزار قرار داده است.از آنجایی که مطابق قانون دادگاه کیفری‌استان تهران باید به طور مستقیم وارد این پرونده می‌شد، بازجویی‌ و محاکمه «امیر» متهم پرونده، در شعبه ۷۵ این دادگاه آغاز شد. متهم که در مراحل بازجویی در مقابل پنج قاضی اعتراف کرده بود که پنج زن را مورد آزار قرار داده است در جلسه محاکمه‌اش عنوان کرد هرچه گفته، دروغ بوده و تحت فشار چنین اعترافاتی کرده است. این مرد که سوابق متعدد زندان دارد، در دفاع از خود گفت: «من فقط رابطه با دو زن را قبول دارم آنها هم خودشان راضی بودند و ما با هم به صورت تلفنی در ارتباط بودیم

با این حال هیات قضات شعبه ۷۵ دادگاه کیفری‌استان تهران که ریاست آن را قاضی معتمدی برعهده داشت، متهم را به اعدام محکوم کردند. رای صادره مورد اعتراض متهم و وکیلش قرار گرفت و در دیوان عالی کشور مورد بررسی قرار گرفت اما اعتراض او فایده‌ای نداشت و رای صادره مورد تایید قرار گرفت. با تایید دیوان شعبه اجرای احکام پرونده با حکم اعدام در ملاء‌عام در اختیار واحد اجرای احکام دادسرای جنایی قرار گرفت و این حکم پس از طی کردن مرحله استیذان به اجرا درمی‌آید.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.