جمعه 22nd ژوئن 2012 , ساعت: 10:06کد مطلب : 13640 نسخه قابل چاپ
صبح دیروز صورت گرفت

یونس آقایان، زندانی سیاسی زندان ارومیه اعدام شد

صبح روز گذشته یکم تیرماه یونس آقایان زندانی سیاسی که پیشتر از بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه به مکان نامعلومی منتقل شده بود به چوبه‌ی دار سپرده شد.

به گزارش سایت کُردپا، یونس آقایان فرزند ایوب از پیروان آیین یاری یارساناناهل شهرستان میاندوآب در سال ۸۴ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود.

روز چهارشنبه سی‌ویکم خردادماه ساعت ۶ صبح، این زندانی سیاسی محکوم به اعدام توسط مامورین یگان ویژه زندان از بند زندانیان سیاسی زندان ارومیه خارج و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

یکی از همبندیان یونس آقایان یک روز قبل از اعدام وی در تماسی تلفنی با خبرنگار آژانس کُردپا گفته بود: “به دلیل اینکه ما هیچ اطلاعی از دلیل انتقال این زندانی سیاسی محکوم به اعدام به مکان دیگری نداریم، گمان کرده‌ایم که وی را جهت اجرای حکم اعدام از بند خارج کرده باشند، اما تا کنون مطمئن نشده‌ایم“.

به گفته‌ منابع مطلع، در ارتباط با همین پرونده یک نفر دیگر در سال ۱۳۸۵ اعدام و دو نفر دیگر نیز هر کدام به تحمل سیزده سال زندان محکوم شده‌اند.

این چهار شهروند اهل میاندوآب به اتهام درگیری با نیروهای وابسته به حکومت اسلامی ایران بازداشت شده بودند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.