جمعه 6th آوریل 2012 , ساعت: 04:04کد مطلب : 4551 نسخه قابل چاپ

یونان خرید نفت از ایران را قطع کرد

یونان یکی از قدیمی ترین مشتریان اورپایی نفت ایران به علت آنچه عدم امکان پرداخت پول نفت خریداری شده از ایران عنوان شده، واردات نفت خود از ایران را متوقف کرده است.

به گزارش بی بی سی و به نقل از خبرگزاری رویترز، روز پنجشنبه (پنجم آوریل – ۱۷ فروردین) ضمن انتشار این خبر نوشت که دو کمپانی بزرگ یونانی خریدار نفت از ایران اعلام کرده اند که به خاطر “غیرممکن” شدن بازپرداخت پول نفت خریداری شده از ایران که ناشی از گسترش تحریم ها علیه این کشور است، خرید نفت از ایران را متوقف کرده اند.

این در حالی است که پرس تی وی (تلویزیون انگلیسی زبان متعلق به حکومت ایران) اعلام کرده بود که ایران صادرات نفت خود را به یونان متوقف کرده چرا که این کشور اروپایی نتوانسته پول نفت خریداری شده را پرداخت کند.

این اخبار در حالی منتشر می شود که اتحادیه اروپا خرید نفت از ایران را از ابتدای ماه ژوئیه برای اعضای خود ممنوع کرده است و یونان که هم اکنون با بحران مالی و اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، احتمالا یکی از کشورهایی خواهد بود که از تحریم نفتی ایران آسیب خواهد دید.

نام یونان در میان فهرست ۱۰ کشوری است که در کنار ژاپن از رعایت تحریم ها علیه ایران معاف شده اند، اما با این حال، دو شرکت هلنیک پترولیوم و موتور اویل هیلاس به رویترز گفته اند که از چند روز پیش خرید نفت خود را از ایران متوقف کرده اند که به دنبال منبع دیگری برای تامین نفت مورد نیاز خود هستند.

کشورهای غربی و آمریکا حلقه تحریم ها علیه ایران را به امید موافقت تهران برای توقف برنامه هسته ای این کشور افزایش داده اند. برنامه هسته ای که ایران آن را صلح آمیز می داند اما غرب مدعی است که ساخت سلاح اتمی در راس فعالیت های هسته ای ایران است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.