سه‌شنبه 17th سپتامبر 2013 , ساعت: 01:09کد مطلب : 51674 نسخه قابل چاپ
دو نشان طلا سهم ایران از روز اول مسابقات جهانی کشتی

یزدانی و رحیمی ایران را طلایی کردند

دیروز رضا یزدانی آزادکار وزن ۹۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران با برتری برابر “ختاگ گازیموف” به عنوان قهرمانی رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ دست یافت تا با کسب این مدال خاطره تلخ از دست دادن مدال در المپیک لندن را به فراموشی بسپارد. این دومین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این مسابقات بود. قبل از این حسن رحیمی ایران را صاحب نخستین مدال طلا کرده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین کشتی روز نخست از چهل و چهارمین دوره رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان که در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود، دوشنبه شب رضا یزدانی با نمایشی مقتدرانه و قابل قبول که در این مسابقات از خود ارائه کرد و نشان داد شایستگی قهرمانی در المپیک لندن را نیز داشته است، در دیدار فینال این وزن آزادکار عنوان‌دار آذربایجانی را هم به زانو در آورد.

یزدانی در فینال وزن ۹۶ کیلوگرم درحالی برابر “ختاگ گازیموف” به پیروزی ۴ بر ۲ دست یافت و مدال طلای این وزن را به گردن آویخت که در ابتدا ۲ امتیاز از این حریف باتجربه و توانمند آذربایجانی عقب بود.

آزادکار وزن ۹۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران با این قهرمانی صاحب دومین مدال طلای قهرمانی جهان شد تا ویترین افتخاراتش بیش از گذشته بدرخشد. این دومین مدال طلای کاروان کشتی آزاد ایران در نخستین روز رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی جهان بود.

آزادکار ملی پوش کشورمان تا پیش از رسیدن به دیدار فینال توانسته بود به ترتیب حریفانی از بلاروس، کانادا، گرجستان و اوکراین را شکست دهد و با اقتدار به فینال رقابتهای جهانی برسد.

همچنین آزادکار وزن ۵۵ کیلوگرم تیم کشتی ایران موفق شد با کسب پیروزی مقابل “آمیت کومار” از هندوستان در دیدار فینال رقابتهای جهانی ۲۰۱۳ مجارستان صاحب مدال طلای این وزن شود. رحیمی با این موفقیت مدال برنز سال ۲۰۱۱ را در این رقابتها به مدال زرین تبدیل کرد.

به گزارش  مهر، حسن رحیمی در دیدار فینال وزن ۵۵ کیلوگرم رقابتهای جهانی که روز دوشنبه در مجارستان برگزار شد، رو در روی آنیت کومار از هندوستان قرار گرفت و موفق شد با نتیجه ۲ بر یک بر این حریف سرسخت غلبه کرده و قهرمان جهان شود.

رحیمی تا پیش از رسیدن به فینال در برابر آزادکار ی از روسیه قرار گرفت و موفق شد با نتیجه ۹ بر ۲ از سد این حریف قدرتمندش بگذرد و با اقتدار به فینال وزن ۵۵ کیلوگرم رقابتهای جهانی مجارستان برسد.

آزادکار وزن ۵۵ کیلوگرم تیم کشتی ایران پیش از این موفق شده بود “رسول کالیف” از قزاقستان، “سانگ وون کیم” از کره‌جنوبی ، “آلتینبیک آلیمبایف” از قرقیزستان و  “نریمان اسرافیلوف” از روسیه را مغلوب خود سازد.

در این وزن “سزار آکگول” از ترکیه با برتری مقابل “اسکاپدو”ی آمریکایی و “نریمان اسرافیلوف” از روسیه با پیروزی برابر “رسول کالی‌اف” از قزاقستان به عنوان مشترک سومی این مسابقات دست یافتند.

این مدال طلا برای حسن رحیمی و کشتی آزاد ایران مدالی ارزشمند و تاریخی به شمار می‌آید زیرا آخرین باری که ایران در وزن اول قهرمان کشتی آزاد جهان شده بود، به ۴۲ سال قبل یعنی رقابتهای جهانی ۱۹۷۱ صوفیه بر می‌گردد که ابراهیم جوادی در آن سال قهرمان وزن اول جهان شد.

رقابتهای مدعیان اوزان ۵۵ ، ۶۶ و ۹۶ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان امروز دوشنبه در بوداپست مجارستان برگزار شد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.