یکشنبه 29th دسامبر 2013 , ساعت: 06:12کد مطلب : 57179 نسخه قابل چاپ

گفتگوی تلفنی و دیدار عبدالله نوری با همسر سید علی اصغر غروی و خانواده سعید مدنی

 عبدالله نوری در گفتگوی تلفنی با همسر دکتر سیدعلی‌اصغر غروی جویای آخرین وضعیت سلامتی و نیز چگونگی روند پرونده وی شد.

به گزارش سایت ملی-مذهبی در این گفتگو همسر غروی نسبت به وضعیت سلامتی و محل نگهداری و نیز ابهام در اتهام و چگونگی پرونده شکل گرفته برای سیدعلی‌اصغر غروی ابراز نگرانی نمود و تاکید کرد:” به دلیل وضعیت سنی و بیماری‌های مختلف، وی باید در اسرع وقت تحت نظر پزشکان قرار گیرد.”

همسر دکتر علی‌اصغر غروی افزود:” با توجه به علتی که برای بازداشت ایشان بیان شده و عدم ارائه استدلال منطقی و حقوقی، مناسب است مسئولان مربوطه نسبت به آزادی این استاد قرآن اقدام کنند.”

در ادامه ی این گفت و گو عبدالله نوری با ابراز ناراحتی و تاسف نسبت به بازداشت علی اصغرغروی گفت: “ایشان انسانی وارسته، اخلاق مدار، قرآن‌پژوه و از شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه امیرمومنان صلوات الله علیهم اجمعین می باشد و برخورد صورت گرفته با ایشان بسیار عجیب و به‌دور از روح قانون اساسی است”.

عبدالله نوری اظهار داشت: “این گونه اقدامات باعث نگرانی و التهاب جامعه ومحافل آزاد اندیشی می گردد و نخبگان و فرهیختگان را نسبت به بیان تفکراتشان با سردرگمی و ابهام مواجه می کند”.

عبدالله نوری افزود: “به اعتقاد من اندیشمندان و روشنفکران باعث پویایی و رشد فکری جامعه می‌گردند و باید مورد احترام باشند، اگر چه برخی از نظرات آنان صائب نباشد و نباید از آنها خواسته شود همانند حاکمیت و یا همانند تفکری خاص، فکر کنند و عمل نمایند”.

عبدالله نوری در پایان ابراز امیدواری کرد : “هر چه زودتر تمام کسانی که به دلیل بیان عقاید و اندیشه های خود در حبس و حصر هستند آزاد شوند و مردم و حاکمیت از فکر و اندیشه‌ی آنها استفاده کنند”.

عبدالله نوری همچنین با حضور در منزل سعید مدنی با خانواده وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار همسر سعید مدنی از آخرین وضعیت سلامتی و پرونده قضایی همسرش گزارشی ارائه کرد و در ادامه عبدالله نوری برای سلامتی و تقویت صبر و استقامت خانواده‌های زندانیان سیاسی و تسریع در آزادی عزیزان در حصر و حبس دعا کرد و آزادی این بزرگواران را موجب تقویت وحدت و انسجام ملی دانست.

 

 

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.