یکشنبه 29th سپتامبر 2013 , ساعت: 04:09کد مطلب : 52357 نسخه قابل چاپ

“گذشته” اصغر فرهادی کاندیدای ایران در اسکار شد

کمیته انتخاب فیلم ایرانی برای اسکار پس از بررسی فیلم‌های کاندید شده، در نهایت فیلم “گذشته” ساخته اصغر فرهادی را به عنوان نماینده ایران در اسکار معرفی کردند.

به گزارش   مهر، امیر اسفندیاری مسئول امور بین الملل بنیاد سینمایی فارابی با اعلام این خبر درباره انتخاب فیلم “گذشته” گفت: کمیته انتخاب فیلم پس از ورود به بحث در خصوص دو نامزد نهایی، فیلم های “دربند” ساخته پرویز شهبازی و “گذشته” ساخته اصغر فرهادی، در یکی از چالشی ترین جلسات ادوار اخیر، عاقبت به معرفی “گذشته” به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی رای داد.

اعضای کمیته با تاکید بر ارزش های غیر قابل انکار دو فیلم، با توجه به مباحثات به عمل آمده در جمیع جهات، از اهمیت موضوع زبان و فرهنگ ایرانی و صنعت کنونی سینمای ایران تا برخورداری از بیشترین احتمال موفقیت و توجه به راهبردهای آینده سینمای ایران در تاثیرگذاری مستقیم بر جریان تولید در سایر کشورها، با مطالعه دقیق تاریخچه و مقررات جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان، در نهایت به انتخاب فیلم “گذشته” ساخته اصغر فرهادی رای دادند.

مسعود کیمیایی، بهروز افخمی، کمال تبریزی، حسن حسندوست، مسعود رایگان، علیرضا زرین دست، حسین معززی نیا، امیر اسفندیاری و فاطمه معتمدآریا از جمله اعضای کمیته انتخاب نماینده ایران در اسکار هستند.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.