پنج‌شنبه 29th مارس 2012 , ساعت: 10:03کد مطلب : 3432 نسخه قابل چاپ
به رغم اظهارات علی اکبر صالحی

کوفی عنان به تهران نمی آید

سخنگوی کوفی عنان فرستاده ویژه سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب به سوریه، سخنان علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص سفر هفته آینده عنان به تهران را تکذیب کرد.

به گزارش العربیه صالحی روز چهارشنبه  در سخنانی با استقبال از طرح شش بندی کوفی عنان برای پایان دادن به بحران سوریه گفت: “کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل برای حل بحران سوریه طی روزهای دوشنبه یا سه شنبه هفته آینده به تهران سفر خواهد کرد.”

ساعاتی پس از این اظهارات صالحی، احمد فوزی سخنگوی کوفی عنان در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت:” عنان دوشنبه آینده یا هفته آینده به ایران نمی‌رود.”

عنان در روزهای پیش به روسیه و چین رفت و حمایت این دو کشور را از طرح پیشنهادی خود جلب کرد. پس از آن دولت سوریه موافقت خود را با طرح آقای عنان اعلام کرد.

این طرح شامل برقراری آتش بس همزمان از سوی طرف های درگیر در سوریه، خارج کردن اسلحه سنگین از مناطق مسکونی، آزادی رساندن کمک های انسانی به آسیب دیدگان در مناطق درگیری ، آزادی فعالیت رسانه ها و آغاز گفت و گو میان دولت و مخالفان در سوریه می شود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.