یکشنبه 28th اکتبر 2012 , ساعت: 01:10کد مطلب : 27831 نسخه قابل چاپ
در غفلت مسئولین و عدم رسیدگی به وضعیت اسکان زلزله زده ها

کودکان ایران زمین برای کودکان زلزله زده آذربایجان سرودند

در حالی که انتقاد ها نسبت به عدم توجه مسئولان کشور برای رسیدگی به وضعیت اسکان  زلزله زده های آذربایجان  همچنان ادامه دارند ارکستر کودکان ایران زمین برنامه ای را برای کمک به هموطنان زلزله زده برگزار کرد.

سودابه سالم سرپرست ارکستر کودکان ایران زمین از جمع آوری عواید فروش بلیت این کنسرت و همچنین کمک‌های نقدی افراد خیر پس از اجرای این کنسرت به نفع کودکان زلزله‌زده خبر داد.

سودابه سالم سرپرست ارکستر کودکان ایران زمین با اعلام این خبر با اشاره به دلایل برگزاری این کنسرت به خبرنگار مهر، گفت: با قرار گرفتن در هفته کودک و به دلیل اتفاق ناگواری که برای کودکان زلزله‌زده آذربایجان شرقی افتاده بود و دست آخر آغاز فصل سرد و وجود سرمای شدید در این منطقه، تصمیم گرفتیم کنسرتی با موضوع صلح و دوستی به نفع کودکان آذربایجانی برگزار کنیم که خوشبختانه برگزاری این کنسرت نتایج خوبی هم دربرداشت.

وی در ادامه افزود: زمانی که این موضوع را با تالار وحدت در میان گذاشتیم آنها هم تحت‌تاثیر قرار گرفتند و شرایط برگزاری کنسرت را فراهم کردند. در همین راستا حدود ۱۰ میلیون تومان برای کمک به زلزله‌زدگان اختصاص داده شد.

این آهنگساز در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به ساختار موسیقایی که برای این کنسرت طراحی کرده بود گفت: آنچه در اجرای کودکان دیده شد حول محور صلح و دوستی می چرخید همه اثر روی قصه‌های کودک کار شده بود؛ قصه‌هایی که بعضی از آنها مانند غول و نمکی جهانی شده‌اند.

سرپرست کوکان ایران زمین در ادامه افزود: البته گمان می کردم به دلیل شرایطی که کودک امروز با وجود تکنولوژی در آن زندگی می کنند کهن قصه‌های جهانی مورد استقبال آنها قرار نگیرد اما خوشبختانه این ارتباط به خوبی برقرار شد.

سودابه سالم در ادامه افزود: از سوی دیگر من به عنوان کسی که سالها روی مسایل مربوط به کودک کار کرده‌ام، تفکر خاصی درباره موسیقی ایرانی دارم و معتقدم که کودک ایرانی بهتر است از طریق موسیقی ایرانی با جنبه های مختلف زندگی ایرانی و اجتماعی آشنا شود و به تبع این تفکر در تمام قطعات این کنسرت جاری بود و خوشبختانه جذاب از آب درآمد.

وی در پایان اشاره کرد: همچنین تیم همکارم همگی از فعالان عرصه فرهنگ کودک بودند که به درستی گروه نمایش و موسیقی را روی صحنه هدایت کردند. نوازنده ها از کودکان آموزش دیده در آموزشگاه خودم بودند و روی صحنه از کودک سه سال و نیمه تا نوازنده ۱۸ ساله وجود داشت.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.