چهارشنبه 11th مارس 2015 , ساعت: 05:03کد مطلب : 75352 نسخه قابل چاپ
سخنگوی وزارت ارشاد:

کنسرت‌های مجوزدار با فشار برخی افراد لغو می‌شوند

حسین نوش‌آبادی که در نشستی با عنوان سیاست‌ها و اقدامات فرهنگی و هنری دولت تدبیر و امید در جمع دانشجویان دانشگاه امام صادق  شرکت کرده بود در مورد لغو پیاپی کنسرت ها گفت:”کنسرت‌ها تحت تأثیر فشار لغو می‌شوند.”

به گزارش ایسنا  او لغو شدن برخی کنسرت‌های مجوزدار را تخلف دانست و تصریح کرد: این کار با فشار برخی افراد انجام می‌شود. متأسفانه برخی کنسرت‌ها مجوز وزارت ارشاد را داشتند و شورای تأمین استان هم با برپایی آن‌ها موافقت کرده بود و ما با لغو شدن آن‌ها مخالفیم.

وی ادامه داد: این اقدامات حاشیه‌ای، بازخوردهای خوبی نخواهد داشت و علاقه‌مندیم اگر کار فرهنگی می‌شود همه همراهی کنند و این‌گونه کارها بدون در نظر گرفتن مجوزهای صادرشده، شبهه ایجاد می‌کند.

نوش آبادی  در پاسخ به پرسشی درباره‌ی انتخاب دوباره ریاحی به‌عنوان دبیر جشنواره موسیقی فجر گفت: من در جریان جزییات تصمیمات تخصصی معاونت‌ها نیستم؛ اما اگر تصمیم این بوده، حتما ارزشیابی شده و حضور او را موثر دیده‌اند.

وی درباره‌ قاچاق کتاب و ورود غیرمجاز برخی آثار فرهنگی به داخل کشور نیز گفت: وزارت ارشاد اعلام کرده کسی حق ندارد هیچ محصول فرهنگی غیرقانونی را وارد کند، مگر آن‌که تشریفات قانونی آن انجام شده باشد و اکیدا تأکید کرده که این‌گونه محصولات حتما جمع‌آوری شوند. با توجه به تبعاتی که ورود غیرمجاز محصولات فرهنگی به کشور دارد به‌شدت با واردکنندگان و توزیع‌کنندگان آن‌ها برخورد خواهیم کرد و با فروشگاهی هم که به عرضه این محصولات می‌پردازد، به‌عنوان مجرم برخورد می‌کنیم.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.