جمعه ۲۲ام آبان ۱۳۹۴ , ساعت: ۰۸:۰۸کد مطلب : 87646 نسخه قابل چاپ
بسته خبری سایت ملی مذهبی

کشف حجاب برای جذب آرا لائیک‌ها!،منافع وارد کنندگان پهنای باند، موجب عدم اجرای شبکه ملی اطلاعات شده است!،ناطق در انتخابات مجلس کاندیدا نخواهد شد،ظرفیت زنان برای مجلس از سی درصد هم بیشتر است،ائتلاف با اصلاح طلبان برای مقابله با تندروها

کشف حجاب برای جذب آرا لائیک‌ها!

سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به اینکه در نمایشگاه مطبوعات امسال و در غرفه یک روزنامه معلوم‌الحال یک زن کشف حجاب می‌کند و کنار فرزند یکی از مسئولان می‌نشیند و این عکس‌ها پخش می‌شود تا یک عده لائیک در انتخابات کنار آنها راه بیفتند و رای دهند، افزود: نه نظام و نه مردم متدین این موارد را تحمل نمی‌کنند به گزارش تابناک .وی با اشاره به اینکه استخدام فحشا و بی‌بند و باری دقیقا شگرد یزید در شهر شام بود، گفت: برای مقابله با فرهنگ اهل‌ بیت(ع)، در ماه محرم با وجود هیجان حسینی در ملاء عام و در مکانی مانند نمایشگاه مطبوعات اقدام به کشف حجاب می‌کنند و سپس عکس می‌گیرند. وی هشدار داد: اینگونه می‌خواهید در انتخابات رای جمع کنید؟ مردم بیدارتر از این حرف‌ها هستند، مردم ما مردمی هستند که صدها هزار شهید داده‌اند و بر روی سربند شهیدانشان یا فاطمه‌الزهرا(س) حک شده بود و حال آیا می‌خواهید با این بند و باری و با شیوه یزید رای جمع کنید؟ عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در جامعه‌ای که مرجع تقلید و فقیه بزرگواری همانند امام راحل از آن به پاخواست و اکنون نیز مقام معظم رهبری به‌عنوان مجتهد جامع‌الشرایط حضور دارند، در این مملکت بی بندوباری و لاابالی‌گری در عرصه سیاست برد ندارد. علم‌الهدی هشدار داد: اینکه بخواهید جریان‌های لائیک را در کنسرت‌‌ها و مجامع‌ انتخاباتی خود جمع کنید در جامعه یزیدی جوابگو هست و نه در جامعه حسینی. وی ادامه داد: نمی‌توانید با فشار وارد کردن بر امام جمعه و برگزاری کنسرت از این مساله به فرصت و قدرت برسید جز اینکه مشت شما در برابر بصیرت و شجاعت مردم ما باز می‌شود. امام جمعه مشهد در پایان یادآور شد: یک عده جریان‌های سیاسی به دنبال شگرد کارناوال و کنسرت و توسعه فحشا هستند، اما باید بدانند در برابر بصیرت انقلابی و سیاسی مردم جامعه ما کاربردی ندارد.

منافع وارد کنندگان پهنای باند، موجب عدم اجرای شبکه ملی اطلاعات شده است!

صرامی دمدیر عامل مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال برنامه ثریا  در مورد شبکه ملی اطلاعات  گفت:  مسئولین از زیرساخت شبکه ملی اطلاعات غفلت کردند و فقط برای این کار مدل‌های مفهومی یا انواع و اقسام پاورپوینت‌ها را تهیه کردند و در عمل هنوز چیزی مشاهده نشده است.

به گزارش رجانیوز صرامی همچنین مدعی شد : ما می‌بینیم زود‌تر از بسیاری از کشور‌ها مدل مفهومی خوبی برای شبکه ملی اطلاعات داشتیم ولی در اثر عدم اجرا که این عدم اجرا به دلیل ضعف تکنولوژی نبوده حتی ضعف بودجه هم نبوده و دقیقا به دلیل یکسری منافع دیگری بوده که در واردات پهنای باند است که این منافع، مانع شده که مدل بومی که کشورهای پیشرفته توانسته‌اند صنعت خودشان را به کمک آن در حوزه فضای مجازی و به شکل خاص بازی‌های بر خط گسترش و توسعه بدهند و حتی صادر کننده شوند و از این راه درآمد کسب کنند و ارزآوری برای خودشان داشته باشند را اجرا کنیم.

مدیر عامل مجمع فعالان فضای مجازی انقلاب اسلامی اظهار داشت: آن الگو را حتی ما زود‌تر از آن‌ها در چند سال پیش در ماده ۵۶ قانون برنامه پنچم توسعه آورده‌ایم و گفته شده دولت بایستی این کار را انجام دهد و متاسفانه همینطور عقب افتاده است؛ کاری که در عرض چند ماه می‌توان انجام داد و صنعت را نجات بدهد.

صرامی با تاکید بر اینکه تازه معلوم نیست این شبکه ملی اطلاعات همان چیزی است که در قانون و سیاست آمده، تصریح کرد: تاکنون خبرهای بدی را می‌شنویم که قصد دارند کار را به یک فردی که شنیده شده اصلا آن فرد ایرانی نیست بسپارند؛ دقیقا او نیز دوباره باز تولید مدل وابسته خودش را انجام می‌دهد که بتواند دوباره منافع خودش را ایجاد کند.

ناطق در انتخابات مجلس کاندیدا نخواهد شد
موسوی لاری  در گفتگو با انتخاب درباره شورای هماهنگی اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس گفت: اینکه در آستانه انتخابات، شورای اصلاح طلبان برای سر و سامان دادن به کاندیداها تشکیل شود اتفاق کاملا طبیعی است.  البته اینکه اصلاح طلبان بخواهند کرسی بیشتری داشته باشند هم طبیعی است چرا که فکر می کنند فکرشان کارسازتر از طرف مقابل است.
وی ضمن رد کاندیداتوری خود در انتخابات مجلس گفت: ناطق نوری جزو نیروهای خوشنام در حوزه مسایل مختلف بوده و هست و مسئولیت مقننه را نیز قبلا به عهده داشته است. امیدوارم زمام کار اصولگراها دست ناطق باشد چون فرد عقل گرا و منطقی است که منافع ملی را می شناسد و برای آن ارزش قایل است.امیدوارم ایشان در انتخابات مجلس حضور یابد اما شنیده های من غیر از این است و او با وجودی که در صدد فعال کردن جریان اصولگرا است اقدامی برای کاندیداتوری مجلس نخواهند داشت. موسوی لاری در ادامه در رابطه با کاندیداتوری سید حسن خمینی در خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: من نظر من، جناب سید حسن خمینی برای خبرگان کاندیدا شود چرا که فکر می کمن حضور ایشان که فردی نو اندیش هستند برای حوزه واجب تر از حضور در خبرگان رهبری است و ترجیح من این است در حوزه علمیه به درس و پژوهش برسند اما به هر حال وی فردی خوش فکر است و می تواند موفق باشد.

فائزه هاشمی: ظرفیت زنان برای مجلس از سی درصد هم بیشتر است

یک عضو حزب کارگزاران ظرفیت زنان را از سهم ۳۰ درصدی آنها در مجلس بیشتر توصیف کرد.

فائزه هاشمی در گفت‌و‌گو خبرنگار ایلنا، ضمن لزوم شرکت گسترده زنان در انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعداد حضور زنان در مجلس نهم گفت: این مجلس کاملا شکل مردانه به خود گرفته است و همین امر سبب شد بسیاری از قوانینی که حقوق زنان در آن در نظر گرفته نمی‌شد به تصویب برسد. وی افزود: بحثی که این روز‌ها مطرح شده در خصوص سهم ۳۰ درصدی زنان در مجلس شورای اسلامی جزو حداقل خواسته‌های نیمه جامعه است و ظرفیت زنان بیش از این است. هاشمی ابراز امیدواری کرد: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی تعداد بیشتری از زنان به مجلس راه پیدا کنند.

ئتلاف با اصلاح طلبان برای مقابله با تندروها

سخنگوی اعتدال و توسعه از ائتلاف این حزب با جریان اصلاح‌طلب در استان‌ها خبر داد و گفت: با این روش جلوی تندروی‌ها را خواهیم گرفت.

غلامعلی دهقان در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب ایلنا، با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس و با تاکید بر نقاط مشترک حزب اعتدال و توسعه با جریان اصلاحات تصریح کرد: تعامل ما با اصلاح‌طلبان پابرجاست و تلاش می‌کنیم با اصلاح‌طلبان در استان‌ها نیز به تفاهم برسیم تا در برابر گزینه‌های تندرو آمادگی داشته باشیم.

وی یادآور شد: ما با اصولگرایان معتدل رقابت نمی‌کنیم، بلکه با آنها شراکت خواهیم کرد. چراکه معتقدیم اعتدال، گفتمانی است که لزوما در دستان ما نیست و بخشی از آن نزد اصولگرایان معتدل است و جریان اصلاحات را هم اساسا همسو با خودمان می‌شناسیم.

دهقان افزود: البته ما قائل به تفاوت‌هایی با مجموعه اصولگرایان معتدل هستیم، اما در ‌‌‌نهایت معتقدیم سه جریانی که در ‌‌‌نهایت قادر به تشکیل ائتلاف هستند را اصولگرایان اعتدالی، اصلاح‌طلبان و اعتدالیون تشکیل می‌دهند. براین اساس نظر ما بر آشتی دادن آرمان‌ها و واقعیت‌ها است و بر اساس این استدلال باید توازن میان اصلاح‌طلبی واصولگرایی برقرار شود تا بتوانیم از همه نیروهای کشور در فرایند توسعه استفاده کنیم.

سخنگوی حزب اعتدال و توسعه در بخش دیگر گفت‌و‌گو با اشاره به تصویب برجام در مجلس خاطرنشان کرد: جریان تندرو در ‌‌‌نهایت در تصویب برجام یکصد رای به دست آورد و طیف مقابل که به نوعی اصولگرایان معتدل و حامی دولت تشکیل می‌دهند ۱۳۹ رای به دست آوردند. در صورت جابجایی ۲۰ رای، قانونی که تمام دنیا آن را پذیرفته بود، در کشور ما دچار چالش می‌شد.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.