شنبه 14th آوریل 2012 , ساعت: 05:04کد مطلب : 5530 نسخه قابل چاپ
فعالان حقوق بشر عنوان کردند:

کشته شدن یک شهروند عرب

همزمان با آغاز اعتراضات مردمی در اهواز و دیگر شهرها و روستاهای استان خوزستان، یک شهروند عرب کشته، چندین تن بازداشت و ۳ پلیس زخمی شدند.

به گزارش فعالان حقوق بشری؛ شهاب حیاوی (۲۵ ساله) از اهالی قصبه در نزدیکی عبادان بر اثر شلیک گلوله از سوی نیروهای پلیس در دم کشته شد. در تظاهرات‌های گروهی وپراکنده در محلات عرب نشین ملاشیه ،کوت عبدالله، حی الثوره، وشهرهای شیبان وروستاهای مسیر اهواز به ملاثانی (در ۴۵ کیلومتری شمال اهواز) تعداد زیادی از تظاهرکنندگان بازداشت ودر حال حاضر در پادگان های اطراف اهواز نگهداری می شوند.

گزارشگران حقوق بشر در گزارش‌های مدعی تیر‌اندازی نیروهای انتظامی در یک ایستگاه بازرسی به سوی عابرین شدند، این گزارش حاکی است که پس از تیراندازی نیروهای انتظامی به سوی اتومبیل‌های شخصی ساکنان محل نزدیک با سنگ وچوب به سوی نیروهای انتظامی در این ایستگاه حمله کرده و ۳ تن از نیروهای پلیس را به شدت زخمی و روانه بیمارستان کردند. نیروی انتظامی بعد از این حادثه به افزایش تعداد نیروهای خود و گشت های ویژه در مسیر ملاثانی به اهواز اقدام کرد است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.