پنج‌شنبه 7th فوریه 2013 , ساعت: 09:02کد مطلب : 36388 نسخه قابل چاپ
سخنگوی شورای نگهبان

کسانی که در فتنه ۸۸ نقش داشتند رد صلاحیت می شوند

سخنگوی شورای نگهبان از رد صلاحیت اصلاح طلبان و فعالان وابسته به جنبش سبز در انتخابات اخیر ریاست جمهوری خبر داد.

کدخدایی که در گیلان  در جمع خبرنگاران صحبت می کرد همچنین  از اعلام آمادگی شورای نگهبان برای نظارت بر انتخابات الکترونیکی در صورت فراهم شدن زمینه این امر توسط وزارت کشور خبر داد.

وی درباره مبنای رسیدگی به صلاحیت‌های نامزدهای انتخاباتی و کسانی که در حوادث  ۸۸ نقش داشتند، گفت: مبنای رسیدگی به صلاحیت‌ها، قانون و انطباق رفتار افراد با این معیارهاست.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: انتخابات مجلس نهم که پس از فتنه ۸۸ برگزار شد یک مدلی از رفتار و رویه شورای نگهبان نسبت به مقوله فتنه است.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس نهم کسانی که در فتنه ۸۸ فعالیت جدی داشتند و استمرار پیدا کرد و حاضر نشدند از نظرهای خود برگردند صلاحیت آنها مورد تایید شورای نگهبان قرار نگرفت و عده‌ای نیز بودند که در روزهای آغازین در جریان فتنه بودند و بعد برگشتند و با برائت از فتنه مورد تایید واقع شدند.

کدخدایی با اشاره به اینکه اکنون نیز در بررسی صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری چنین رویه‌ای اعمال می‌شود، یادآور شد: باید ببینیم رفتار کسانی که ثبت نام می‌کنند در مقابل فتنه چه بوده و اگر حمایت و استمرار داشتند به طور یقین صلاحیت ورود به انتخابات را ندارند اما اگر غیر از این باشد منوط به نظر و رای اعضای شورای نگهبان است.


  1. حمید

    میشه یکی به این کریم شیره ای بگه که این حرفها جزء سیاست های کلان نظام است و از اختیارات رهبری و ایشان هم ظاهرا هنوز نفس میکشند .

  2. شیرازی

    جناب حمید ایشان بظاهر نفس میکشد که انشاالله آن هم بزودی قطع و ملتی شادمان خواهد شد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.