جمعه 12th جولای 2013 , ساعت: 09:07کد مطلب : 47633 نسخه قابل چاپ
ایران 3 آلمان صفر

ژرمن ها هم در برابر فرزندان ایران مغلوب شدند!

تیم ملی والیبال ایران که با کسب نتایج خیره کننده خود را به عنوان پدیده مسابقات لیگ جهانی معرفی کرد امشب در هفته پایانی این رقابت ها به مصاف تیم ملی آلمان رفت و در دیداری که مقتدرانه تر از بازی های گذشته بود با اقتدار آلمان را هم شکست داد تا در ادامه شگفتی هایش این بار شانس رسیدن آلمان به مرحله بعد را از این کشور بگیرد.

به گزارش  مهر، نهمین دیدار تیم ملی والیبال ایران در رقابت های لیگ جهای از ساعت ۲۱ شامگاه جمعه در سالن دوازده هزار نفری آغاز شد. این دیدار از هفته هفتم مسابقات لیگ جهانی و مقابل تیم ملی آلمان برگزار شد که با نتیجه ۳ بر صفر به پایان رسید.

نتیجه کامل دیدار تیم های ملی والیبال ایران و آلمان به شرح زیر است:

* ایران ۳ – آلمان صفر

(۲۵ بر ۱۹)، (۲۵ بر۱۸) و (۲۵ بر ۲۰)

 

امیر غفور، سعید معروف، فرهاد ظریف، رحمان داودی، محمد موسوی و علی مباشری آغاز گر دیدار نخست تیم های ایران و آلمان بودند که از همان دقایق ابتدایی با رقابت نزدیک دو تیم پیگیری شد طوریکه دو تیم در امتیاز ۵ و بعد از آن ۶ و ۷ مساوی شدند اما در نهایت با سرویس رحمان داودی که بازیکنان آلمان آن را به خارج از زمین ایران زدند، باعث شد اولین وقت استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران تمام شود.

سرویس خوب رحمان داودی و بعد از آن دفاع عادل غلامی امتیاز نهم را از آن ایران کرد. امتیاز دهم هم روی دفاع خوب بازیکنان ایران برای کشورمان به دست آمده طوریکه سرمربی آلمان را مجبور به وقت استراحت کرد. شاگردان این مربی در ورود دوباره به زمین صاحب امتیاز شدند اما بازیکنان ایران خیلی زود یک امتیاز دیگر به اندوخته های خود اضافه کردند.

نتیجه بازی ۱۴ بر ۱۰ به سود تیم کشورمان بود که آلمانی ها روی دفاع ناقص موسوی صاحب یک امتیاز دیگر شدند. و بعدیگر از آن دو امتیاز دیگر هم کسب کردند اما در ادامه دفاع علی مباشری و بعد از آن عادل غلامی باعث شد وقت استراحت فنی دوم هم با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود کشورمان به پایان برسد. ی

بعد از وقت استراحت فنی اول، اولین امتیاز هم برای ایران کسب شد اما بعد از آن خود بازیکنان آلمان فاصله خود را به حداقل رساندند (۲۰ بر ۱۹)؛ اما دو عملکرد خواب موسوی در اسپک و دفاع فاصله امتیازی دوباره زیاد شود. بعد از اینکه امیر غفور امتیاز ۲۳ را روی سرویس بدون نقص به دست آورد، موسوی در دفاع روی تور فاصله ایران تا پیروزی در این گیم را به حداقل رساند و در نهایت غفور با سرویس خود کار را در این گیم تمام کرد.

در گیم دوم و سوم نیز تیم ملی ایران نمایشی چون گیم اول داشت و با دریافت و دفاع خوب و استفاده از سرویس های پرشی خوب امیر غفور موفق شد با اقتدار حریف قدرتمند خود را زمین گیر کند و به ادامه شگفتی سازی هایش در لیگ جهانی ادامه دهد. تیم ملی والیبال ایران که قبل از این موفق شده بود تیم های بزرگی چون ایتالیا و کوبا را هم به زانو دراورد با پیروزی قاطع برابر آلمان، شانس ژرمن ها برای صعود به مرحله بعدی لیگ جهانی را گرفت و با ۱۵ امتیاز بالاتر از این تیم در جدول رده بندی قرار گرفت. دومین دیدار این دو تیم روز یکشنبه در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.