سه‌شنبه 4th سپتامبر 2012 , ساعت: 11:09کد مطلب : 22254 نسخه قابل چاپ
ایران در رده پانزدهم جهان قرار گرفت

چهارمین مدال طلای ایران در پارالمپیک لندن

علی حسینی چهارمین مدال طلای ایران در پارالمپیک لندن را به دست آورد

علی حسینی، ورزشکار ایرانی در رقابت های پارالمپیک لندن چهارمین مدال طلا را برای کاروان ورزشی ایران به دست آورده است. آقای حسینی در رشته پاورلیفتینگ منهای هفتاد و پنج کیلوگرم مردان و با ثبت وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی به مدال طلا رسید. ورزشکار ایرانی در حرکت اول وزنه ۲۱۶ کیلوگرمی و در حرکت دوم وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را مهار کرد.

ورزشکاری از مصر مدال نقره این رقابت ها را کسب کرد و چین سوم شد. ورزشکاران افغانستان و تاجیکستان در این رشته که تنها نمایندگان کشورشان در پارالمیک لندن بودند، در انتهای جدول جا گرفتند. مدال طلای آقای حسینی چهارمین طلای ایران در رقابت های پارلمپیک لندن است که از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز شده است.

پیش از این محسن کائدی، در رشته پرتاب نیزه (کلاس اف ۳۳-۳۴)، نادر مرادی وزنه بردار دسته ۶۰- کیلوگرم به بالا و و جلیل باقری جدی در پرتاب وزنه موفق به کسب مدال طلا شده بودند.

ایران تاکنون به جز چهار مدال طلا، دو مدال هم از بازی های پارالمپیک لندن به دست آورده است. روح الله رستمی در پاورلیفتینگ و مهرداد کرم‌زاده در پرتاب دیسک برنده مدال های نقره بودند.

ساره جوانمردی هم روز جمعه در تیراندازی با تپانچه بادی زنان تنها مدال برنز را برای ایران کسب کرده است. ایران در حال حاضر با چهار مدال طلا، دو نقره و یک برنز به طور مشترک با ایرلند، در جایگاه پانزدهم جدول مدال ها قرار دارد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.