جمعه 1st ژوئن 2012 , ساعت: 12:06کد مطلب : 11165 نسخه قابل چاپ
سخنرانی سوسن شریعتی در مراسم یادبود سحابی ها

چرا سحابی سیاستمداری منحصر به فرد است؟

سوسن شریعتی در مراسم بزرگ ‌داشت مهندس عزت الله سحابی و شهید هاله سحابی که روز پنج شنبه برگزار شد ضمن بیان ویژگی های این دو عزیز سفر کرده در رابطه با نسبت اخلاق و سیاست در مرام و اندیشه سحابی ها سخنرانی کرد.در این مراسم که در جو کاملا امنیتی و با حضور انبوه نیروهای امنیتی برگزار شد دوستداران مهندس سحابی و هاله سحابی حضور داشتند و علاوه بر شرکت در مراسم سخنرانی با حضور بر مزار سحابی ها یاد این دو عزیر را گرامی داشتند.

سوسن سریعتی در سخنان خود ضمن تاکیدبر ابعاد اخلاقی زندگی سیاسی مهندس سحابی عنوان کرد در زندگی سیاسی سحابی ویژگی های منحصر به فردی وجود داردکه کمتر در میان سایر سیاستمداران دیده می شود. وی ضمن تشریح نسبت اخلاق و امر سیاسی در اندیشه و مرام سحابی تاکید کرد استمرار در حرکت سیاسی و اجتناب از خاطره شدن ، عدم کینه ورزی به رغم قربانی شدن ، نگاه جزئی نگر و دقیق به امور جامعه و… را ویژگی های منحصر به فرد سحابی ها عنوان کرد.

در نظر شریعتی سحابی هیچ گاه نه در بن بست ناامیدی گرفتار شد و در اندیشه های اتوپیایی غرق شد. نه در دوران نیم قرن مبارزه اش آلوده شد و نه خیانتی انجام داد و نه جنایتی مرتکب شد. به نظر وی سحابی حیثیتی برای سیاست ورزی شد و به همین دلیل نمونه منحصر به فردی محسوب می شود. در نظر شریعتی سحابی نه به رادیکالیسم بی اعتنا به رئالیسم تن داد و نه به ماکیاولیسم و اصالت هدف بر وسیله.

فایل صوتی سخنرانی سوسن شریعتی   به عنوان ضمیمه قابل دسترس است.

0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.