شنبه ۱۱ام اردیبهشت ۱۳۹۵ , ساعت: ۰۲:۰۲کد مطلب : 93462 نسخه قابل چاپ

پیروزی ۴۲ درصدی اصلاح طلبان در مقابل ۲۹ درصد حضور اصولگرایان در مجلس دهم

از مجموع ۲۹۰ کرسی مجلس دهم، ۱۲۱ کرسی به نامزدهای لیست امید و ۸۳ کرسی به نامزدهای اصولگرا رسید.

به گزارش خبرآنلاین، اعضای لیست امید که در مرحله اول ۸۳ نامزدشان را به مجلس دهم فرستاده بودند، در مرحله دوم نیز ۳۸ نفر دیگر را نیز به این جمع افزودند. اصولگرایان با ۶۴ کرسی در مرحله اول، ۱۹ کرسی دیگر را نیز با نامزدهای اختصاصی خود در مرحله دوم کسب کردند. ۵۵ نامزد مستقل در مرحله اول و ۱۰ نامزد مستقل دیگر در مرحله دوم وارد مجلس دهم شدند. لیست صدای ملت هم ۱۱ نامزد مستقل به این مجلس فرستاد. ۳ نامزد در میان سه لیست در این دو دور مشترک بودند و ۶ نماینده اقلیت مذهبی نز در مجلس آتی خواهیم داشت.

به این ترتیب مجلس دهم دارای ۱۲۱ منتخب اصلاح طلب، ۸۳ منتخب اصولگرا، ۶۵ منتخب مستقل و ۱۱ منتخب عضو لیست صدای ملت خواهد بود. به این جمع ۶ نامزد اقلیت مذهبی، یک کرسی واگذار شده به انتخابات میان دوره ای از حوزه انتخابیه اصفهان و ۳ نماینده مشترک میان لیست ها را که بیافزایید، به مجموع ۲۹۰ کرسی مجلس دهم خواهید رسید.

در نتیجه ۴۲ درصد کرسی های مجلس دهم در اختیار اصلاح طلبان، ۲۹ درصد در اختیار اصولگرایان و ۲۲ درصد در اختیار مستقل هاست.گرایش


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.