پنج‌شنبه 5th نوامبر 2020 , ساعت: 10:11کد مطلب : 118943 نسخه قابل چاپ

پیروزی بایدن در میشیگان و ابراز اطمینان او از پیروزی

شمارش آرا در ایالات متحده ادامه دارد و همه نگاه‌ها معطوف به ایالات مهمی است که کلید ورود به کاخ سفید هستند. جو بایدن گفته است اطمینان دارد که پیروز خواهد شد. موفقیت در میشیگان و ویسکانسین او را به حدنصاب ۲۷۰ رای الکتورال برای پیروزی نزدیک کرده است. آقای ترامپ در جورجیا و پنسیلوانیا پیشتاز است اما شمارش دیرهنگام آرا پستی که به نفع آقای بایدن بوده، فاصله را کم کرده است. در آریزونا هم برتری آقای بایدن کاهش یافته است.

در پنسیلوانیا فاصله نتایج میان دونالد ترامپ و جو بایدن همچنان رو به کاهش است. این فاصله که ۲۴ ساعت پیش بیش از ۷۰۰ هزار رای بود اکنون به حدود ۱۶۰ هزار رای رسیده است. بیش از ۶۰۰ هزار رای دیگر در منطقه فیلادلفیا و حومه آن که حامی دموکرات‌ها هستند باید شمارش شود. پنسیلوانیا با ۲۰ رای الکتورال مهم‌ترین ایالت باقی مانده است. اعلام نتیجه در پنسیلوانیا می‌تواند پایان رقابت نفس‌گیر انتخابات ۲۰۲۰ باشد. همین حساسیت باعث شده جمعی از مخالفان دونالد ترامپ در برابر مرکز همایش‌های فیلادلفیا تجمع کنند و خواستار شمارش تمام آرای باقی مانده شوند. همزمان رودی جولیانی، وکیل شخصی آقای ترامپ گفته با یک تیم حقوقی به پنسیلوانیا رفته تا علیه مقام های این ایالت شکایت کند و جلوی ادامه شمارش آرا را بگیرد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.