دوشنبه 7th اکتبر 2013 , ساعت: 12:10کد مطلب : 52746 نسخه قابل چاپ

پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم

دکتر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم پیامی صادر کرد.

بنا به خبر دریافتی ملی – مذهبی از سوی «سخن معلم»؛ پس از انتشار پرسش صریح سازمان معلمان ایران به مناسبت ” روز جهانی معلم ” از دکتر روحانی در سخن معلم که متعاقب آن در تعدادی از سایت ها نیز منتشر شد،؛ آقای دکتر فانی ، سرپرست وزارت آموزش و پرورش ، پیامی را به این مناسبت در پورتال وزارت آموزش و پرورش منتشر کرد .

اگر چه این اقدامی کمی با تاخیر بود ، اما سازمان معلمان ایران از این حرکت استقبال کرده و آن را گامی در جهت ” تقریب نگرش ها ” می داند .سازمان معلمان ایران ، روز جهانی معلم را به همه فرهنگیان و معلمان تبریک و شاد باش می گوید و آینده روشن و امید بخشی را برای نظام آموزش و پرورش ایران آرزومند است .

 پیام دکتر علی اصغر فانی به مناسبت روز جهانی معلم (۵اکتبر برابر ۱۳ مهر ماه )

دکتر علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت روز جهانی معلم (۵ اکتبر برابر ۱۳ مهر ماه) پیامی صادر کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، دکتر علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این پیام آورده است :

بسیار مفتخرم که به نمایندگی از معلمان سرزمینم ، جمهوری اسلامی ایران روز معلم را به شما معلمان شریف سرتاسر جهان تبریک بگویم .

سالها قبل از پیشنهاد سازمان یونسکو روز معلم در سرزمین من در ۱۲ اردیبهشت ماه برابر با دوم می با نام بزرگ مردی ازتبارعلم ، دین و ایثارعلامه شهید مطهری گره خورده است .

تردیدی ندارم که جایگاه معلمان در بین مردم همچون جایگاه ستارگان در آسمان با اهل زمین است . معلمان ابرهای باران زایی را می مانند که بر کویر دلها می بارند و زندگی را مثل رود جاری می کنند نام معلمان همیشه در جهان پرآوازه خواهد بود.

نامتان بلند روزتان مبارک

گفتنی است ، در سال ۱۹۹۴ میلادی به پیشنهاد سازمان یونسکو از جامعه معلمان در جهان خواسته شد روز جهانی معلم را جشن گرفته و گرامی دارند و تا کنون بیش از یکصد کشور این نظر فاخر و ارزشمند را پذیرفتند. ۱۹ کشور شامل (بلغارستان، صربستان ، روسیه ، رومانی، قطر ، کویت ، فلیپین ، پاکستان ،هلند ، مولداوی ، مالدیو ، آذربایجان ، مقدونیه ، لیتوانی ، استونی ، موریس، آلمان ، کانادا ، و انگلستان) ۵ اکتبر برابر با ۱۳ مهر ماه را به عنوان روز معلم جشن گرفته و مقام والای او را پاس می دارند.


  1. احمد

    ما که نفهمیدیم سازمان معلمان ایران از چه چیز این پیام خوششان آمده و از آن استقبال کرده اند و اصولا این پیام چه ربطی به سازمان معلمان “ایران” دارد ؟ سرزمین پیام دهنده “جمهوری اسلامی ایران” است ، حتی “ایران اسلامی” هم نیست . هدف پیام دهنده هم سفت کردن جای پای خود در سرزمین مورد نظر است . تازه ۱۲ اردیبشت چه ربطی با معلمان شریف سرتاسر جهان دارد ؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.