دوشنبه 27th ژانویه 2014 , ساعت: 06:01کد مطلب : 58728 نسخه قابل چاپ

پیام تسلیت خانواده دکتر شریعتی به مناسبت درگذشت دکتر ناصر میناچی

خانواده و بنیاد شریعتی با انتشار پیامی  درگذشت دکتر ناصر میناچی را تسلیت گفتند. 

در این پیام که در روزنامه اعتماد منتشر شده؛آمده است:

دکتر ناصر میناچی، از بنیان‌گذاران حسینیه ارشاد و یاران وفادار دکتر علی شریعتی، و از حقوق‌دانان مبرز تهیه‌کننده‌ی پیش‌نویس قانون اساسی دوران انقلاب و وزیر ارشاد ملی در دولت موقت زنده‌یاد بازرگان، صبح روز شنبه از پی تحمل دورانی بیماری، از میان ما رفت.

دکترمیناچی در زمان فعالیت دکتر شریعتی در حسینیه ارشاد (که از ۱۳۴۳ توسط زنده‌یادان محمد همایون، ع. علی‌آبادی و میناچی با هدف فعالیت روشنگرانه‌ی دینی تاسیس شده بود)، با حمایت خود از آن معلم، در اوج جوّسازی تبلیغاتی قشریون مذهبی و مسئولین نظام سیاسی گذشته، نقش ارزنده‌ای در تاریخ حیات نواندیشی اسلامی ایفا کرد و بدینسان، نهاد حسینیه به نهضت ارشاد تبدیل شد و آن ساختمان به جنبش سراسری خانه‌های مردم.

از پی تعطیلی ارشاد از سوی ساواک در ۱۳۵۱، وی مدیریت این مؤسسه را، که در دوران انقلاب بازگشایی شد، تا کنون بر عهده داشت؛ و توانست با پشتکار خود استقلال و استمرار این نهاد را حفظ و تضمین کند و هر از چندی، برای روشنفکران مسلمان فرصت ابراز دیدگاه‌های خویش را در این نهاد به‌رغم همه‌ی محدودیت‌های موجود فراهم سازد.

زنده‌یاد میناچی وصیت کرده بود تا در صحن حسینیه ارشاد دفن شود و برای انتقال مزار دکترشریعتی به ارشاد نیز جایگاه و یادمانی بنا نهاده و تدارک دیده بود.

خانواده و بنیاد فرهنگی دکترعلی شریعتی فقدان ایشان را به بازماندگان، خانواده محترم و دوستان همفکر، تسلیت می‌گوید و برای علوّ درجه و آرامش روح او از‌ خداى متعال طلب مغفرت و آمرزش می‌کند.

 تهران، شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.