دوشنبه 25th ژوئن 2012 , ساعت: 03:06کد مطلب : 14008 نسخه قابل چاپ
شوراي فرهنگي _ اجتماعي زنان مدعی شد

پوشش نامناسب دختران عامل اصلی عدم تمایل دانشجویان به ازدواج!

پژوهشگر شورای فرهنگی _ اجتماعی زنان، مدعی شد : بر اساس پژوهش به عمل آمده ۸۷ درصد دانشجویان پسر پوشش نامناسب دختران را از دلایل بی‌تمایلی به بحث ازدواج عنوان کردند!

به گزارش ایسنا، فاطمه سادات محبی امروز در نشست علمی تخصصی «موانع ازدواج دانشجویان» که در محل پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی برگزار شد، با اشاره به پژوهشی که در زمینه آسیب‌شناسی ازدواج دانشجویی در مقاطع مختلف بین ۲۰۶ دانشجو انجام گرفته بود، افزود: بر اساس آمار به دست آمده طی این پژوهش ۷۱ درصد دانشجویان پسر دلیل بی‌تمایلی به ازدواج را سختی‌های اقتصادی عنوان کردند.

وی افزود: همچنین عدم باور پسران به برکت زندگی پس از ازدواج ۸۰ درصد، مهریه‌های سنگین ۵۸ درصد، توجه به زیبایی و ظواهر ۷۵ درصد، توقعات بالای پسران در انتخاب همسر ۷۴ درصد، ضعف خانواده پسر در یافتن دختر مناسب برای ازدواج ۵۰ درصد، پوشش نامناسب دختران ۸۷ درصد، از جمله آمارهای به دست آمده در این آسیب‌شناسی در بحث بی‌تمایلی دانشجویان به ازدواج محسوب می‌شود.

خاطرنشان می شود تا کنون مشکلات اقتصادی و بحران مسکن و اشتغال به عنوان عوامل اصلی عدم تمایل اپسران به زدواج مطرح می شد و بدحجابی عامل جدیدی محسوب می شود که می تواند محصول نظرسنجی های سفارشی باشد.


حوزه :
برچسب ها :
  1. ناشناس

    پوشش نامناسب؟؟؟؟؟ دست بردارید از این {…}

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.