جمعه 6th جولای 2012 , ساعت: 01:07کد مطلب : 15277 نسخه قابل چاپ

«پله آخر» برنده بهترین پوستر جشنواره کارلووی واری شد

پوستر فیلم پله آخراثر محمدحسین شهیدی، نقاش ایرانی، برنده جایزه بهترین پوستر فیلم از جشنواره فیلم کارلووی واری شد.

به نوشته سایت جشنواره کارلووی واری، از آغاز ماه ژوئن تا چهارم ژوئیه ۲۰۱۲، علاقمندان سینما فرصت داشتند از میان ۲۳ پوستر فیلم شرکت کننده در این جشنواره، به صورت آنلاین پوستر برگزیده خود را مشخص کنند. بر اساس این نظرسنجی، پوستر فیلم پله آخرجایزه بهترین پوستر جشنواره از سوی مخاطبان را از آن خود کرد.به گزارش بی‌بی‌سی، سایت جشنواره کارلووی واری به نقل از علی مصفا، کارگردان این فیلم نوشته است: “در پوستر فیلم های ایرانی معمولا از تصویری از صورت شخصیت اصلی فیلم استفاده می شود. ما می خواستیم کار دیگری کنیم و من به فکر استفاده از نقاشی افتادم. از دوست نقاشم، شهیدی، خواستم و چند عکس به او نشان دادم و او این نقاشی را کشید. بعد فقط کمی آن را تغییر دادیم.”

فیلم پله آخربه نویسندگی و کارگردانی علی مصفا و با بازی لیلا حاتمی، علیرضا آقاخانی و علی مصفا در بخش مسابقه جشنواره کارلووی واری در جمهوری چک شرکت دارد.

آقای مصفا این جایزه را متعلق به محمدحسین شهیدی دانسته است.

علاوه بر فیلم پله آخر که در بخش مسابقه شرکت داده شده، دو فیلم پذیرایی سادهو یک خانواده محترم از سینمای ایران در بخش نگاهی دیگر به نمایش در خواهد آمد.

جشنواره کارلو وی واری از قدیمی ترین و معتبرترین جشنواره های سینمایی در بلوک شرق سابق است که در ماه ژوئیه هر سال در شهر کارلو وی واری در جمهوری چک برگزار می شود.

چهل هفتمین دوره این جشنواره از بیست و نهم ژوئن آغاز شده و تا هفتم ژوئیه ادامه دارد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.