دوشنبه 25th فوریه 2013 , ساعت: 09:02کد مطلب : 37976 نسخه قابل چاپ

پرونده سه نماینده مجلس هشتم در دادگاه کیفری استان تهران

سرپرست دادگاههای کیفری استان تهران از ارسال پرونده سه نماینده مجلس هشتم به دادگاه خبر داد.

قاضی افتخاری در گفتگو با مهردر این باره گفت: پرونده سه نماینده مجلس هشتم که در ماجرای فساد هزار میلیاردی برای آنها کیفرخواست صادر شده بود، برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده است.

وی افزود: این پرونده به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شده و در حال رسیدگی است.

این پرونده در حالی برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شده است که تاکنون به اتهامات ۵۵ متهم این پرونده بزرگ رسیدگی شده است. حکم اعدام چهار متهم اصلی پرونده نیز تائید و برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادسرا فرستاده شده است.

بر اساس تبصره ماده ۴قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب اصلاحی۸۱ تنها دادگاه کیفری استان تهران صلاحیت رسیدگی به جرائم برخی از اشخاص را دارد. در این باره بخش دوم تبصره ماده ۴ می گوید: رسیدگی به کلیه اتهامات اعضاء تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزراء و معاونین آنها ، معاونان و مشاوران روسای سه قوه، سفراء، دادستان ورئیس دیوان محاسبات، دارندگان پایه قضائی، استانداران، فرمانداران و جرائم عمومی افسران نظامی و انتظامی از درجه سرتیپ و بالاتر و مدیران کل اطلاعات استانها در صلاحیت دادگاه کیفری استان تهران می باشد به استثناء مواردی که در صلاحیت سایر مراجع قضائی است.


 1. حمید

  هزار میلیاردی ! معادل یک چهارم کل صدقه عیدانه به ملت برزگ ایران .
  تا کی برای لقمه نان بندگی کنیم
  تا کی به زیر منتشان زندگی کنیم
  اینها تمام هستی ما را گرفته اند
  شور و نشاط و مستی ما را گرفته اند
  این روضه خوانها .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.