دوشنبه 17th دسامبر 2012 , ساعت: 11:12کد مطلب : 32242 نسخه قابل چاپ

پرونده سازی علیه پنج زندانی سیاسی کرد

نج زندانی به نام های احمد تمویی، یوسف کاکه ممی، علی احمد سلیمان، جهانگیر بادوزاده و مصطفی علی احمد از سوی دادگاه انقلاب مجددا محاکمه خواهند شد.

به  گزارش هرانا، در تاریخ ۲۰ مهرماه سال جاری ۵ تن از زندانیان سیاسی کرد زندان ارومیه به اداره اطلاعات این شهر منتقل شدند و در بازجویی های انجام گرفته علی رغم عدم وجود اقاریر ایشان پرونده ای در خصوص ارتباط با رسانه های بیگانه، ارتباط با احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر و ارتباط با گروه های حقوق بشری بازگشایی شد.

زندانیان مذکور در طول دو ماه گذشته از هرگونه ارتباط با خانواده و وکلای خود محروم بوده و در بازداشتگاه اداره اطلاعات مورد تهدید، تحقیر و بدرفتاری قرار گرفتند.

بر اساس آخرین گزارش های رسیده، علی احمد سلیمان و مصطفی علی احمد نیز به زندان مرکزی ارومیه منتقل شدند و تنها احمد تمویی به دلیل نامعلومی به زندان رجایی شهر کرج تبعید شده  و جلسه اول محاکمه وی نیز برگذار شده است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.