جمعه 2nd اکتبر 2015 , ساعت: 02:10کد مطلب : 85824 نسخه قابل چاپ

پرونده ساخت وسازمیدان سپاه به کجارسید؟

یک ماه از وعده شهردار تهران برای کوتاه کردن قامت ساختمان میدان سپاه که به یکباره در تعطیلات نوروز قد کشید می‌گذرد و نه تنها تعداد طبقات کاهش نیافت بلکه عملیات عمرانی ساخت در سایر طبقات ادامه دارد و چمران نیز در این مورد می‌گوید هیچ اتفاقی در مورد کاهش طبقات رخ نداده اما باز هم پیگیر هستیم.

به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف سوم شهریورماه گذشته در گفت وگویی در مورد سرانجام ساخت و ساز در میدان سپاه از توافقی با سپاه خبرداده و گفته بود: با توافقی که میان حوزه شهرسازی شهرداری تهران و حوزه حقوقی و مهندسی سپاه صورت گرفت، در حقیقت اکنون بر اساس توافق صورت‌گرفته این ساختمان ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه ارتفاع این ساختمان با رعایت مباحث مربوط به موضوع میراث فرهنگی خواهد بود و توافق شد حداکثر ۷ طبقه باشد.افزوده بود: طراحی آن ساختمان ۱۶ یا ۱۸ طبقه بود که اکنون دقیق نمی‌دانم، اما مقرر شد هفت طبقه روی همکف ساخته شود و این یعنی به اندازه همان ساختمان جلویی که نزدیک به میدان است.

شهردار تهران ادامه داد: اگر دقت کرده باشید دیوارچینی هم در آن طبقات انجام می‌شود و دوستان سپاه به توافق عمل می‌کنند؛ البته این توافق هنوز مرحله نهایی خود را در بخش اداری طی نکرده است.

در حالی قالیباف در این مصاحبه اش ابراز امیدواری کرد‌ه که مشکل خاصی در این باره پیش نمی‌آید که با وجود گذشت یک ماه از این اعلام، هنوز هم نه تنها ساختمان میدان سپاه کوتاه نشده بلکه عملیات ساخت و ساز به شدت ادامه دارد و به نظر می رسد در حال حاضر در مرحله برق‌کشی قرار دارد و حال باید دید شهردار تهران که خبر از هفت طبقه شدن این ساختمان داده چه تمهیداتی برای عملی شدن توافق سپاه و معاونت شهرداری اتخاذ می کند.

در این میان مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در مورد سرانجام ساخت و ساز میدان سپاه نیز به ایسنا، گفت: هنوز هیچ اتفاقی رخ نداده است و فعلا ساخت و ساز در طبقات بالا که مورد بحث است متوقف شده.

وی با بیان اینکه ساخت وساز در طبقات پایین در حال انجام است اما در طبقات فوقانی هیچ فعالیتی صورت نمی گیرد، گفت: با اینکه جلسات مشترک و کمیته تعیین و تکلیف ایجاد شد اما هیچ اتفاقی در مورد کاهش طبقات رخ نداد اما باز هم پیگیر هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به نتیجه می‌رسید گفت: آن را دیگر خدا می‌داند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.