پنج‌شنبه 19th جولای 2012 , ساعت: 03:07کد مطلب : 16976 نسخه قابل چاپ
شایعات دوباره بالا گرفت:

پرونده ساخت فیلم کوروش کبیر دوباره کلید خورد

تازه‌ترین شنیده ها حکایت از آن دارند که اداره نظارت ارشاد درخواست پروانه ساخت این فیلم را مجددا به جریان انداخته است

به گزارش شبکه ایران، در حالی که حدودن یک سال قبل بود که مسعود جعفری جوزانی و علی معلم به عنوان کارگردان و تهیه کننده برای ساخت فیلمی با محوریت کوروش درخواست پروانه ساخت داده بودند تازه ترین شنیده ها حکایت از آن دارند که اداره نظارت ارشاد درخواست پروانه ساخت این فیلم را مجددن به جریان انداخته است و علی معلم اظهار امیدواری کرد که بزودی مجوز ساخت این فیلم سینمایی از سوی اداره نظارت و ارزشیابی وزارت ارشاد صادر شود.

در همین رابطه علی معلم تهیه‌کننده «کوروش کبیر» به «بانی فیلم» گفت: «چند روز قبل با وزیر ارشاد و جواد شمقدری ملاقاتی داشتیم و درخصوص ساخت پروژه «کوروش کبیر» مذاکراتی انجام دادیم. آقای محمد حسینی و رییس سازمان سینمایی در این ملاقات به ما قول مساعد برای ساخت این فیلم دادند و به همین دلیل بعد از مدتی وقفه پرونده تولید «کوروش کبیر» دوباره به جریان افتاده است.»

این فیلم که زندگی کوروش پادشاه سلسله هخامنشی را به تصویر می‌کشد به پیش تولیدی عظیم احتیاج دارد. طی یک سال گذشته علی معلم و مسعود جعفری‌جوزانی بارها به عدم صدور مجوز ساخت این پروژه اعتراض کرده بودند.

هرچند جوزانی قصد دارد سریال تاریخی «پوریای ولی» را جلوی دوربین ببرد ولی اگر شرایط برای ساخت «کوروش کبیر» مهیا شود احتمالن جوزانی قبل از «پوریای ولی» فیلم جدیدش را کلید خواهد زد. جوزانی سال‌هاست که در سینما فعالیتی نداشته و از آخرین ساخته‌اش «بلوغ» حدود ۱۶ سال می‌گذرد.


حوزه :
برچسب ها :
  1. ناظر

    ختنه اش هم میکنند ؟

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.