دوشنبه 23rd مارس 2015 , ساعت: 03:03کد مطلب : 75961 نسخه قابل چاپ
شب گذشته

پروفسور محمود آخوندی درگذشت

پروفسور محمود آخوندی؛ متولد ۱۳۱۲ از اساتید مبرز حقوق و نویسنده کتاب آیین دادرسی کیفری؛ شب گذشته(۲ فروردین) در بیمارستان مهر تهران درگذشت.

به گزارش ایلنا وی که قضاوت و تدریس در دانشگاه‌های تهران و شهید بهشتی را در سابقه کاری خود دارد، از پایان نامه دوره دکتری خود در سال ۱۳۴۰ با موضوع حقوق جزای اسلامی و تأثیر آن در حقوق جزای ایران دفاع کرد.

آخوندی در اهر به‌عنوان اولین دادرس دادگاه شهرستان و بعد رئیس دادگاه بخش مشغول فعالیت شد. وی شش ماه دادرس علی‌البدل بود. بعد بازپرس دادسرای تبریز شد و ماموریت پیدا کرد در دانشگاه ملی حقوق جزا تدریس کند. وی مدتی به‌عنوان دادیار دادسرای تهران منصوب شد و پس از آن به اداره حقوقی دادگستری انتقال پیدا کرد و مامور خدمت در دانشگاه ملی و معاون آموزشی دانشکده حقوق آن دانشگاه شد. در سال ۱۳۵۲ به آمریکا رفت و پس از برگشت از آمریکا در دفتر تحقیقات و مطالعات دادگستری مشغول کار شد و بعد مسئولیت پارلمانی دادگستری را عهده‌دار شد که در واقع طرح‌های دادگستری را وی تهیه می‌کرد.

وی عضو هیأت علمی دانشگاه هاوایی معاون آموزشی دانشکده حقوق دانشگاه دانشگاه شهید بهشتی و مسؤول پارلمانی دادگستری تهران (در سال‌های گذشته) رئیس دادگاه جنحه (در سال‌های گذشته) رئیس دادگاه استان تهران (در سالیان گذشته) رئیس دادگاه جنایی (در سالیان گذشته) استاد حقوق دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه قم بوده است.

پیکر آخوندی فردا سه‌شنبه(چهارم فروردین) ساعت ۹ صبح از مقابل منزلش واقع در میدان ونک، خ ونک، خ آفتاب، خ مهتاب، ک امید برگزار تشییع می‌شود.

مراسم یادبود این حقوقدان روز پنج شنبه ششم فروردین از ساعت ۱۴ الی ۱۵: ۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار می‌شود.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.