چهارشنبه 28th نوامبر 2012 , ساعت: 02:11کد مطلب : 30687 نسخه قابل چاپ

«پرستو» سایت آژانس بین المللی انرژی هسته ای را هک کرد

یک گروه هکر که به نظر ایرانی میرسند تحت نام «پرستو» سایت آژانس بین المللی انرژی هسته ای را مورد حمله و هک قرار دادند.

آژانس بین المللی انرژی هسته ای در این زمینه عنوان کرده است یک گروه ضد اسراییلی تحت نام «پرستو» یکی از سرورهای این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد را هک کرده است.

به گزارش رادیوفرانسه، آژانس بین المللی انرژی هسته ای عنوان کرده است این گروه که تا پیش از این ناشناس بوده، اطلاعاتی مربوط به صد متخصص هسته ای را در سایت خود منتشر کرده است.

این گروه در سایت خود از بازدیدکنندگان درخواست کرده است تا با امضای بیانیه ای،  سازمان ملل را وادار به بررسی و تحقیق پیرامون سلاح های هسته ای که گفته میشود اسراییل در اختیار دارد، کند.

با وجود آنکه اسراییل همواره از تایید در اختیار داشتن سلاح هسته ای خودداری کرده است اما، گفته میشود این کشور چند ده بمب هسته ای در اختیار دارد.

گیل تودر سخنگوی آژانس بین المللی انرژی هسته ای در این رابطه گفته است: «بسیار مایه تاسف است که اطلاعات دزدیده شده از آژانس بین المللی انرژی هسته ای که در یک سرور قدیمی بوده، منتشر شده است.»

وی همچنین افزود:« تکنسین های آژانس و تیم امنیتی همچنان در حال تحلیل وضعیت هستند و هر تلاشی را برای عدم تکرار این اتفاق مبذول خواهند داشت.»

آژانس بین المللی انرژی هسته ای طی گزارشهای اخیر خود عنوان کرده است قادر نیست اهداف صلح آمیز برنامه هسته ای ایران را تایید کند و همچنین عنوان کرده است ایران در حال حاضر قادر است میزان تولید اورانویم غنی سازی شده در مرکز فردو را به دوبرابر افزایش دهد.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.