یکشنبه 17th مارس 2013 , ساعت: 02:03کد مطلب : 39538 نسخه قابل چاپ
انتقاد احمدی نژاد به استفاده ابزاری از ولایت فقیه

ولایت فقیه جبهه سیاسی نیست پشت آن مخفی شوی و بازی انتخاباتی را پیش ببری

رییس دولت دهم  با انتقاد از کسانی که پشت ولایت فقیه مخفی می شوند  گفت: جمهوری اسلامی تمرین امامت و ولایت است، همه عظمت جمهوری اسلامی از آن امام و شهداست و در واقع این راهی است که آن‌ها باز کرده‌اند و پشتوانه محکم نظام ولایت فقیه، امام زمان (عج) است و در واقع ولایت فقیه برای امام زمان و استقرار حکومت امام زمان (عج) است. ولایت فقیه این نیست که جبهه سیاسی برای یک عده‌ای خاص باشد که خود را پشت آن مخفی کنند.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر روز شنبه در دیدار مسئولان ستاد عالی و فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در سالن شهید بهشتی ریاست جمهوری گفت: بیش از آنکه مقابله کنیم باید دعوت و معرفی کنیم نه فقط با زبان بلکه با عمل و احترام و مهربانی می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

رییس دولت دهم  افزود: تعیین انسانهای بهشتی و جهنمی کار خداست و اگر دارای یک اندیشه جهانی که جهان را به سمت سعادت هدایت کند، نباشیم قادر به اداره خودمان نیز نخواهیم بود.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد:  اگر نگاه ما به سعادت بشریت و جهان و رفع موانع در برابر بشریت باشد خود به خود بسیاری از هجمه‌ها رنگ می‌بازند و از بین می‌رود و اگر حقیقت مکتب اسلام را به دنیا معرفی کنیم دیگر دست شیطان به آن نمی‌رسد و همه بشریت این حقیقت را می‌پذیرند. دشمنان ما از دموکراسی و آزادی سخن می‌گویند ولی ما حکومت عدالت پاکان و صالحان را نام می‌بریم و در عقل و تعقل نیز استدلال کافی برای اثبات این امر داریم.

رییس دولت دهم گفت: اندیشه مهدوی در هر کجای دنیا مطرح شود، مخالفتی با آن صورت نمی‌گیرد و همه از آن استقبال می‌کنند و امروز جهان تشنه این اندیشه است بگونه‌ای که مستکبران نیز رنگ عوض کرده و شعار عدالت سر می‌دهند و باید بهترین اندیشه مهدوی را به عنوان یک پیام به بهترین مردم یعنی جوانان برسانیم که جان و روح یک جوان با اندیشه مهدوی آرام می‌شود.

رییس‌ دولت در ادامه در پاسخ به سوال یکی از حضار در ارتباط با بحث ولایت فقیه به عنوان حلقه واسطه بین انسان و امامت، گفت: جمهوری اسلامی تمرین امامت و ولایت است، همه عظمت جمهوری اسلامی از آن امام و شهداست و در واقع این راهی است که آن‌ها باز کرده‌اند و نظام ولایت فقیه پشت آن به امام زمان (عج) محکم است و در واقع برای امام زمان و استقرار حکومت امام زمان (عج) است.

وی گفت: ولایت فقیه این نیست که جبهه سیاسی برای یک عده‌ای خاص باشد که خود را پشت آن مخفی کنند و بازی‌های انتخاباتی خود را پیش ببرند، بحث از این موضوع بالا‌تر است. نباید این موضوع را در قالب بحث‌های کلیشه‌ای یا دم دستی وارد کرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه در یک زمانی، عده‌ای خود را طرفدار بازار معرفی کردند و عده‌ای دیگر طرفدار مستضعفین ولی در واقع هیچ کدام به واقع طرفدار بازار یا مستضعفین نبودند، گفت: این عده بعدا چپ و راست را مطرح کردند و این‌ها همه بازی سیاسی است.

رییس‌ دولت دهم  گفت: امامت و ولایت فقیه بحث‌های مبنایی و متعالی است و نباید در سطح کارهای دم دستی آن را پایین آورد.

وی با بیان اینکه هر کس ذره‌ای به اندیشه‌های الهی معتقد باشد، زیر پرچم ولایت است و در واقع ولایت متعلق به تمام بشریت است، گفت: نقطه هجمه اصلی شیطان این است که انسان را از خود و امام غافل کند و می‌گوید در مورد هر چیزی می‌خواهید صحبت کنید ولی از امامت و ولایت صحبت نکنید.

رییس‌ دولت دهم  افزود: وحدت باید حول محور امام شکل گیرد و در واقعشان امام ایجاد وحدت بین بشریت خداپرست در برابر شیطان است.

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.