دوشنبه 21st اکتبر 2013 , ساعت: 01:10کد مطلب : 53464 نسخه قابل چاپ
معاون پارلمانی وزارت علوم: مادلیل عدم معرفی دکتر توفیقی را نمی دانیم

وقتی مداحان برای دانشگاهیان نسخه می‌پیچند!

چندی پیش، سعید حدادیان یکی از مداحان «سیاسی‌کار» و حامی سابق احمدی‌نژاد به رییس‌جمهور در باره معرفی دکتر توفیقی برای وزارت علوم هشدار داد و به نمایندگان مجلس نیز یک یادآوری شرعی البته به فتوای شخصی خود! نمود دال بر اینکه اگر به توفیقی رای بدهند مثل این است که نان را در شراب زده و خورده‌اند!

به گزارش بهارنیوز، این هشدارها و تهدیدهای یک مداح سیاسی‌کار در حالیست که جامعه دانشگاهیان کشور یکصدا پشت سر دکتر توفیقی بوده و از آقای روحانی موکدا می‌خواستند ایشان را به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم، به مجلس معرفی نماید. جالبتر آنکه که توفیقی اصولا نگاهی سیاسی به مدیریت دانشگاهی نداشته و طی حدود سه ماه سرپرستی‌اش در این وزارتخانه فقط دو رییس دانشگاه را تغییر داد که بابت همین امر نیز مورد انتقاد قرار گرفت.

 به هرحال و در پی تهدیدات و فشارهای سنگین افراطیون مجلس، فضاسازی رسانه‌های افراطیون (فارس، تسنیم، کیهان و مهر)، مداحان!‌ و برخی ائمه جمعه تندرو، در آخرین روزهای پایانی مهلت قانونی رئیس‌جمهور برای معرفی گزینه وزیر علوم به مجلس، ایشان عملا بر نام دکتر جعفر توفیقی، خط قرمز کشید تا عملا به جامعه این سیگنال ارسال شود که در فضای فرهنگی-سیاسی، دانشگاهی و … این مملکت هیچ چیز سرجایش نیست! مداحان برای وزارت علوم تعیین تکلیف می‌کنند، یک امام جمعه در باره معرفی فیلم برگزیده سینمایی کشور به اسکار نسخه می‌پیچد، …. و احتمال فرداهای دیگر و با این روندی که در حال گذر است، باید شاهد باشیم که مربی تیم‌های ملی فوتبال و والیبال هم به تایید نهایی آقایان مداحان برسند!

 در باره تصمیم غیرمنتظرانه و عقب نشینی رئیس جمهور، سعدالله نصیری قیداری – معاون پارلمانی وزارت علوم که تلاشهای بسیاری برای کسب رای مثبت از توفیقی در مجلس انجام داده بود، درباره این تصمیم به برخی موارد اشاره کرد. وی با بیان اینکه وقتی فردی به عنوان سرپرست منصوب می‌شود حتماً به معنای معرفی وی به مجلس نیست، اظهار داشت: با این حال برداشت این بود که توفیقی به عنوان گزینه نهایی هم معرفی می‌شود و این برداشت را اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، حجت الاسلام مجید انصاری – معاون پارلمانی نهاد ریاست جمهوری و بنده به عنوان معاون پارلمانی وزارت علوم در ذهن خود داشتیم.

 نصیری قیداری با اشاره به برداشتی که اکثریت از معرفی توفیقی به مجلس داشتند، گفت: با سخت کوشیهایی که توفیقی داشت برداشت همه این بود که وی به مجلس هم معرفی می‌شود، ولی سرپرست، سرپرست است و به معنای گزینه نهایی نیست همانطور که وزارت علوم در گذشته هم چندین سرپرست داشت اما به مجلس معرفی نشدند، به عنوان مثال در زمان استعفای معین، میلی منفرد به عنوان سرپرست معرفی شد اما در نهایت توفیقی بر کرسی وزارت علوم نشست.

 معاون پارلمانی وزارت علوم تاکید کرد: به هر حال رئیس جمهور به این جمع بندی می‌رسد که فرد دیگری را معرفی کند و این اختیار را دارد؛ ما هم دلائل وی را برای این اقدام نمی دانیم. نماینده پیشین مجلس در پاسخ به این سوال که چه زمان سرپرست وزارت علوم به این نتیجه رسید که معرفی نمی شود، گفت: کسی به ما اعلام نکرده بود فرد دیگری به جای توفیقی به مجلس معرفی می‌شود ولی ما در روزهای آخر به این برداشت رسیده بودیم که احتمال اینکه توفیقی معرفی نشود وجود دارد و دیشب هم اعلام شد توفیقی گزینه نهایی نیست.

 نصیری قیداری در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است سخنرانی توفیقی در خرداد ۸۸ یکی از اصلی ترین دلائل رئیس جمهور برای عدم معرفی وی به مجلس باشد تا توفیقی هم به سرنوشتی مشابه میلی منفرد در جلسه رای گیری دچار نشود، اظهار داشت: من پاسخی برای این سوال شما ندارم، این مواضع روزهای اول در مجلس بود اما مدتی بعد که توفیقی در مجلس حاضر شد و درباره سخنرانی خود روشنگری کرد و از سوابق کاری، مبارزاتی و عملکرد چهل ساله خود اعلام کرد، تعداد قابل توجهی از نمایندگان درباره سخنرانی توفیقی که پیش از سخنرانی مقام معظم رهبری بود و هنوز بحث فتنه مطرح نشده بود، قانع شدند.


حوزه :
  1. ناظر

    نویسنده کجا زندگی میکند که برای فهمیدن اینکه ، هیچ چیز سرجایش نیست ، نیاز به سیگنال دارد . این انتخابات بدجوری همه را جوگیر کرده است !!!.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.