سه‌شنبه 13th اکتبر 2015 , ساعت: 11:10کد مطلب : 86344 نسخه قابل چاپ
سید محمد خاتمی

وقتی عزیزان ما در حصر و حبس هستند، جای جشن و شادی نیست

مراسم زادروز سیدمحمد خاتمی به رسم هر ساله و از سوی سیدمحمود دعایی و با حضور جمعی از علاقمندان و دوستداران در دفتر رییس دولت اصلاحات برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، سیدمحمود دعایی یادآوری کرد که آقای خاتمی اکراه داشتند که در آستانه محرم سالروز تولد ایشان برگزار شود.

سیدمحمد خاتمی در این مراسم به صراحت گفت که وقتی عزیزان ما در حصر و حبس هستند، جای جشن و شادی نیست.

او همچنین در سخنانش به فاجعه منا و جانباختن صدها تن از هموطنانمان اشاره کرد و گفت: “امسال به طور ویژه شاد نیستیم و نمی توانیم شادی کنیم، نه این مراسم، بلکه در اعیاد دیگر هم جشن نداشتیم و اعیاد غدیر و قربان هم به عزا تبدیل شد، با فاجعه ای که در آن ابعاد در مکه رخ داد و بخصوص ملت ما را که بیشترین قربانیان را در این زمینه داد، عزادار کرد.”

او اضافه کرد: “در آستانه محرم قرار داریم؛ ماهی که به پاس حرمت، بزرگی و عظمت حضرت اباعبدالله (ع)، ملت ما شور و هیجان خاصی پیدا می کند برای بزرگداشت یاد و خاطره عاشورا و عهد و پیمانی که با او بستند که همواره با ظلم مبارزه کنند و برای داد و برای انسانیت و اخلاق و فضیلت در جامعه تلاش کنند.”

به گزارش خاتمی مدیا سیدمحمد خاتمی، رییس بنیاد باران در این جمع بیان کرد: “ما به هیچ وجه جشن نداریم! نه تنها امسال بلکه سالهای گذشته هم جشن نداشتیم؛ بخصوص به مناسبت سالروز تولد فردی که نه خود را در طاعت نزد خدا روسفید می داند و نه در خدمت به خلق خدا راضی است که کاری کرده است و عمر چندان پرباری نداشته است و تولد چنین شخصی جشن ندارد. بلکه بهانه‌ای بود که با عنایت ویژه آقای دعایی، گردهم جمع شویم و دلهایمان را به‌هم نزدیک کنیم.”

خاتمی در عین حال یادآوری کرد: “ما اگر در داخل مشکل داریم که داریم و اگر روش ها و رفتارهایی هست که مورد پسند نیست اما باید خدا را شاکر باشیم که در منطقه پرآشوب و پرخطر و ناامن، ایران به برکت انقلاب و جمهوری اسلامی از ثبات و امنیت قابل قبول برخوردار است و باید شکر این نعمت را بگذاریم و بخواهیم که خداوند دلهای ما را به جنبه ای هدایت و گشایش دهد تا در خدمت امور فرهنگی جامعه خود باشیم و همدلی های ما زیادتر شود و کدورت ها با زدودن عوامل کدورت مرتفع شود و برویم به سوی همدلی و همراهی بیشتر.”

وی از همه حاضران و از آقای دعایی که هر سال این فرصت را فراهم می‌کند تشکر کرد و برای همه حاضران و آنهایی که در فضای مجازی اظهار محبت کرده اند، آرزوی سلامتی، سعادت و خوشبختی کرد.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.