دوشنبه 14th می 2012 , ساعت: 10:05کد مطلب : 9146 نسخه قابل چاپ

وضعیت وخیم جسمی رضا انصاری‌راد در بند۳۵۰

رضا انصاری‌راد، روزنامه‌نگار ،که روز ۱۴ اردیبهشت‌ماه در پی احضار به دادسرای اوین، جهت اجرای حکمش، راهی زندان شده بود، در وضعیت نامناسب جسمی به سر می‌برد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، انصاری‌راد، در طی دو هفته گذشته، دو بار دچار حمله عصبی شدید شده است. به گفته‌ی زندانیان در بند ۳۵۰، حملات عصبی وی به بیماری صرع شباهت دارد و در صورتی که زندانیان دیگر متوجه وضعیت او نشوند، احتمال بروز اتفاق ناگواری برای وی وجود دارد.

رضا انصاری‌راد در شهریورماه ۸۹ از سوی دادگاه انقلاب به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر مورد تأیید قرار گرفت.

در دو هفته گذشته، مسئولان جدید اجرای احکام زندان اوین، دو روزنامه‌نگار را روانه زندان کرده‌اند. مهسا امرآبادی نیز که روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه به زندان احضار شده بود، جهت اجرای حکم دو سال حبس تعزیری خود به بند زنان زندان اوین منتقل شد و همچنین رضا انصاری‌راد که سردبیری برخی از رسانه‌های اصلاح‌طلب را در سال‌های اخیر به عهده داشته است، دیگر روزنامه‌نگاری است ک این روزها برای تحمل حکم زندان به اوین فراخوانده شده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.