پنج‌شنبه 12th سپتامبر 2013 , ساعت: 09:09کد مطلب : 51477 نسخه قابل چاپ
جعفر توفیقی:

وضعیت دانشجویان ستاره دار در حال بررسی است/ در مورد حوادث ۸۸ چیزی نگفته ام

سرپرست وزارت علوم با اشاره به آخرین وضعیت دانشجویانی که به آنان عنوان ستاره دار داده شده و سخنرانی اش در سال ۸۸، گفت: این درخواست ها هم اکنون در وزارت علوم در حال بررسی است و من درباره سخنرانی ام در سال ۸۸ با کسی صحبت نکرده ام.

به گزارش  مهر، جعفر توفیقی در حاشیه افتتاحیه نخستین نمایشگاه آموزش و خدمات الکترونیکی آموزش در پاسخ به پرسش مهر درباره دانشجویانی که به آنان عنوان ستاره دار نسبت داده شده و شامل مصادیق سیاسی و اخلاقی در دانشگاهها شده اند و به همین دلیل محروم از تحصیل هستند، اظهار داشت: فارغ از اینکه چه عنوانی به این دانشجویان داده شده باید بگویم که هیچ دانشجویی به خاطر عقاید سیاسی و یا فعالیت هایی که در چارچوب انجام می دهد نمی تواند از تحصیل محروم شود.

وی ادامه داد: دانشجویان پذیرفته شده مقاطع تحصیلات تکمیلی سال تحصیلی جدید از تحصیل محروم نشده اند و وضعیت دانشجویانی که سال قبل بنا به دلایل متفاوت از تحصیل محروم شده اند در کارگروهی در وزارت علوم بررسی می شود.

سرپرست وزارت علوم در این باره تاکید کرد: درخواست های دانشجویان هنوز در حال ارسال است. با برخی دانشگاهها در این باره در حال مذاکره هستیم و نتایج کلی در آینده اعلام می شود.

توفیقی در پاسخ به این سئوال که وی پیش از این با یک نماینده مجلس در خصوص سخنرانی اش در ۸۸ مباحثی را مطرح کرده با تکذیب این خبر، تصریح کرد: من با کسی درباره ۸۸ صحبت نکرده ام و پس از اینکه به مجلس معرفی شدم در روز رای اعتماد، سخنانم را در خصوص ۸۸ مطرح می کنم.

وی درباره عزل و نصب هایی که در وزارت علوم و دانشگاهها اعمال کرده، تاکید کرد: کل عزل و نصب ها ۴ مورد بود، ۲ تغییر در وزارت علوم، ۲ تغییر در روسای دانشگاهها و از این تغییرات نیز استقبال خوبی صورت گرفته است.

خاطرنشان می شود یکی از نمایندگان مدعی شده بود توفیقی قرار است با حوادث پس از انتخابات مرزبندی کند. فشار زیادی بر حسن روحانی برای عدم معرفی دکتر توفیقی به مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

سرپرست وزارت علوم درباره حکمی که چندی پیش برای رئیس دانشگاه امیر کبیر با موضوع انفصال از خدمت به مدت دو سال از سوی دیوان عدالت اداری اعلام شده بود، گفت: رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر هم اکنون در حال فعالیت و رئیس این دانشگاه است. دیوان عدالت اداری رایی صادر کرده بود و مشکلات پیش آمده برطرف شد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که ۳۰ درصد ظرفیت های دانشگاهها خالی است و وزارت علوم چه برنامه ای برای پوشش این ظرفیت ها دارد،گفت: همزمان با اینکه برخی صندلی ها خالی است اما در برخی رشته ها با تراکم دانشجویی و مخاطبان زیاد مواجه هستیم که لازم است در برنامه ریزی حوزه آموزش عالی بازنگری صورت گیرد تا پراکندگی در ظرفیت ها متناسب شود.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد داوطلبان متقاضی ۲۰ درصد رشته ها هستند که موجب خالی ماندن بعضی از صندلی ها شده است.

توفیقی خاطر نشان کرد: یکی از راههای جلوگیری از این پراکندگی ها تعامل با داوطلبان به منظور آشنایی آنان با توزیع رشته ها است.

 

 


حوزه :
  1. احمد

    مرز بندی با خوادث ۸۸ لازم است ، فرماندهان و پرسنل نیروهای و انتظامی نظامی که بعضا هم در این ۴ سال تلویحا از عدم شرکت سازمان متبوغ خود در جنایات یا به سلاح گرم مسلح نبودن پرسنل خود صحبت هایی کرده اند ، باید صراحتا دخالت یا عدم دخالت خود را در جنایات انجام گرفته روشن کنند . حتما آنان هم مانند مرتضوی که گفتگو های خود را با مقامات عالی برای روز مبادا ضبط کرده بود ، فکری در این خصوص کرده اند . دور شدن از جلو چشم مردم ، مانند سردار رادان ، موجب نمیشود که مردم آنها را فراموش کنند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.