پنج‌شنبه 16th آگوست 2012 , ساعت: 07:08کد مطلب : 20287 نسخه قابل چاپ
ناراحتی‌ قلب، آرتروز زانو و مشکل اعصاب

وضعیت جسمی محسن دانشپور حاد است

محسن دانشپورمقدم زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین و از بازداشت شدگان وقایع ۶ دی ماه ۱۳۸۸ (عاشورا) که در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده است، در وضعیت حاد جسمی بسر می‌برد.

به گزارش هرانا،محسن دانشپورمقدم زندانی سیاسی ۶۸ ساله محکوم به اعدام که از ناراحتی‌های قلب، آرتروز زانو و اعصاب رنج می‌برد قدرت تحمل زندان را نداشته و باید هرچه زود‌تر آزاد شود.

محسن دانش پور از بازداشت شدگان وقایع ۶ دی ماه ۱۳۸۸ (عاشورا) می‌باشد که در دادگاه انقلاب تهران به اتهام «هواداری از سازمان مجاهدین خلق و شرکت در تجمعات» به اعدام محکوم شده و حکم وی نیز در شعبه ۳۶ تجدید نظر به تایید رسیده است. این حکم هیچ‌گاه به وی ابلاغ نشد و تنها به وکیل تسخیری او ابلاغ شد که از هویت این وکیل هیچ‌گونه اطلاعی در دست نیست.

محسن دانشپورمقدم به همراه همسرش مطهره بهرامی و فرزندش احمد دانشپورمقدم و دو تن از نزدیکان به نام ریحانه حاج ابراهیم دباغ و هادی قائمی روز عاشورا، ششم دی‌ماه در منزلشان بازداشت شدند و در یک پروسه قضایی مغشوش و پنهانی محسن و احمد دانشپور به اعدام و مطهره بهرامی حقیقی به ۱۰ سال زندان همراه با تبعید به زندان رجایی‌شهر کرج، ریحانه حاج ابراهیم دباغ به ۱۵ سال زندان همراه با تبعید به زندان رجایی شهرکرج و هادی قائمی به ۱۵ سال زندان با تبعید به زندان گنبدکاووس محکوم شدند.

گفتنی است، همسر محسن دانشپور، خانم مطهره بهرامی ۵۸ ساله نیز به تازگی به صورت تحت الحفظ در بیمارستان میلاد تهران بستری شده و مورد عمل جراحی کیسه صفرا قرار گرفته است.

لازم به ذکر است، پیش‌تر در دهه ۶۰ دو تن از برادران محسن دانشپورمقدم به اعدام محکوم شده و حکم وی نیز اجرا خواهد شد.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.