پنج شنبه ۲۷ام اردیبهشت ۱۳۹۷ , ساعت: ۰۲:۰۲کد مطلب : 107903 نسخه قابل چاپ

وضعیت جسمانی زهرا زارع در زندان اوین رو به وخامت گذاشته است

وضعیت جسمانی زهرا زارع، متهم سیاسی در بند زنان زندان اوین رو به وخامت گذاشته است.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، زهرا زارع از بازداشت‌شدگان وقایع دی ماه سال گذشته است که به‌دلیل حبس در سلول انفرادی و ابتلا به حملات عصبی و تشنج، در هفته‌های اخیر وضعیت جسمانی نگران کننده‌ای داشته است.

او به همراه همسرش- مرتضی نظری- در تاریخ ۱۹بهمن سال گذشته بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. خانم زارع علی‌رغم پایان یافتن بازجویی‌ها و تحقیقات مقدماتی در ۷ اسفند، تا پایان فروردین در سلول انفرادی نگهداری و پس از آن به بند عمومی زنان اوین منتقل شد.

اتهام ایشان فعالیت در فضای مجازی عنوان شده است. گفتنی است که این دو حتی در تجمعات اعتراضی دی ماه حضور نداشته‌اند.

زهرا زارع در بازداشت پیشین خود در ۱۹ فروردین سال گذشته و حبس در سلول انفرادی به بیماری حملات عصبی و تشنج مبتلا می‌شود که پیش از بازداشت هرگز سابقه نداشته است. او در بازداشت اخیرش،  مسئولان بند امنیتی ۲۰۹ و پس از انتقال به بند عمومی، مسئولان ‌مربوطه زندان را در جریان بیماری خود قرار می‌دهد تا با مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای لازم،  مانع بروز تشنج و حملات عصبی شود که به‌دلیل بی‌توجهی مسئولان، در تاریخ ۲۹فروردین، دو بار در داخل بند و یک بار در داخل آمبولانس در حال اعزام  به بیمارستان، دچار تشنج شدید شده است.

طی ۴ روز از بستری شدن خانم زارع در بیمارستان، به‌دلیل استفاده مأموران نظامی از دستبند و پابند و بستن زندانی به تخت، پزشکان معالج بیمارستان که نگران تشدید بیماری اعصاب وی بودند، از سر ناچاری اقدام به ترخیص او می‌کنند.

خانم زارع پس از بازگشت به زندان، ۲ بار از پله‌های بند افتاده‌اند که به بهداری برده شده و معالجه مورد نیاز انجام نشده است. او دچار تاری دید و عدم تعادل شده و علی‌رغم اصرار خانواده و متهم برای تبدیل قرار بازداشت موقت به وثیقه و آزادی موقت جهت مداوا، هنوز اقدامی در این‌خصوص صورت نگرفته است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.