چهارشنبه 27th ژوئن 2012 , ساعت: 01:06کد مطلب : 14241 نسخه قابل چاپ
ایران در آستانه محرومیت از مسابقات المپیک

وزیر ورزش به مجلس احضار شد

یک عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی از حضور علی آبادی و افشارزاده در جلسه فوق‌العاده امروز صبح این فراکسیون برای بررسی تعلیق فدراسیون‌های ورزشی خبر داد.

سید جلال یحیی‌زاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به خطر محرومیت  ایران از مسابقات المپیک ، گفت: «این موضوع به حدی جدی و قابل پیگیری است که مقرر گردید دکتر عباسی وزیر ورزش و جوانان روز یک شنبه آینده‌ پیش از آغاز جلسه علنی مجلس در جلسه اعضای فراکسیون ورزش حضور یافته تا به بررسی دقیق‌تر موضوع بپردازیم.»

وی با بیان این مطلب افزود: مجلس آمادگی لازم دارد تا این موضوع را با قاطعیت دنبال کند و اگر وضعیت به این شکل ادامه یابد این امکان وجود دارد که با وضع قوانین جدیدی در مورد انتخابات فدراسیون‌ها، مسوولیت برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها به کمیته‌ی ملی المپیک محول شود.

وی تصریح کرد:‌ بنابراین با اصلاحاتی که مورد نیاز است باید اقداماتی انجام شود تا مساله جدی‌تر دنبال شده و سرسری از آن عبور نشود.

این عضو فراکسیون ورزش مجلس، با بیان این که مسابقات المپیک کنکور جهانی ورزش است گفت: «این مسابقات هر ۴ سال یک بار اتفاق می‌افتد و میلیاردها انسانها آن را دنبال می‌کنند، باید به شدت به دنبال این باشیم که ناکامی‌های که در مسابقات پکن داشته‌ایم در این دوره از مسابقات در لندن جبران شود.»

یحیی زاده خاطر نشان کرد: مجلس نمی‌ تواند نسبت به این موضوع بی‌تفاوت باشد و با توجه به هزینه‌هایی که صورت گرفته و سهمیه‌هایی که برای ورزشکاران به دست آمده است نباید بگذاریم به سادگی این سهمیه‌ها از دست برود.

خاطرنشان می شود دخالت دولت در تغییر روسای فدراسیون ها باعث شده تا بحث تعلیق ایران در مسابقات المپیک لندن به صورت جدی مطرح شود. این در حالی است که زمانی که بسیاری از رسانه ها نسبت به خطر تعلیق ایران در مسابقات المپیک هشدار داده بودند وزیر ورزش جمهوری اسلامی این هشدارها را فضا سازی رسانه ای عنوان کرده بود.

 


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.