سه‌شنبه 26th نوامبر 2013 , ساعت: 11:11کد مطلب : 55523 نسخه قابل چاپ
نارضایتی ناصر مکارم شیرازی از رفع فیلتر فیس بوک:

وزیر ارشاد «خیلی دارد روشنفکری» می‌‌کند!

ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع تقلید شیعه گفته که علی جنتی٬ وزیر ارشاد «خیلی دارد روشنفکری» می‌‌کند و «برخی خیال نکنند دولت جدید شده و هر کاری که دلشان خواست می‌توانند انجام دهند.»

به گزارش دیگربان به نقل از خبرگزاری «رسا» آقای مکارم شیرازی روز دوشنبه (چهارم آذر) در دیدار با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس حملات و انتقاد‌های تندی متوجه جنتی و وزارت ارشاد کرده است.

وی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر واگذاری موضوع «عفاف و حجاب» به وزارت ارشاد و سلب مسئولیت از نیروی انتظامی٬ نسبت به عملکرد وزارت ارشاد در این زمینه ابراز تردید کرده است.

مکارم شیرازی با انتقاد از عملکرد مطبوعات٬ «حذف ممیزی کتاب» و اصرار برای رفع فیلتر فیس‌بوک از سوی مقام‌های دولتی گفته «این وضع اگر ادامه یابد خطرناک است.»

نصرالله پژمان‌فر٬ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هم در این دیدار از مکارم شیرازی خواسته در مقابل تلاش‌ها برای رفع فیلتر فیس‌بوک در ایران سکوت نکند.

پژمان‌فر افزوده «متاسفانه برخی به دنبال طراحی سناریویی هستند تا شبکه‌های مجازی را آزاد کنند و این مساله ضریب فساد اخلاقی را حداقل ده برابر می‌کند.»

در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی از تلاش دولت حسن روحانی برای رفع فیلتر فیس‌بوک در برخی رسانه‌ها و اظهار‌نظر‌های تلویحی مقام‌های دولتی منتشر شده است.

محافظه‌کاران تندرو همزمان با انتشار این گزارش‌ها٬ بار‌ها گفته‌اند مخالف چنین اقدامی هستند و عضویت در فیس‌بوک را «جرم» می‌دانند.


حوزه :
 1. احمد

  قبل ازانقلاب آقای مکارم خیلی کارروشنفکری در حسینیه بنی فاطمه با کلاسهایش میکرد حالا چه شده است که روزبروز ایشان وامثال او روشنفکری وزیرارشاد آنهم در حد حرف وسخن تامل برانگیز است ؟!!

 2. حمید

  این اقای مکارم شیرازی چکاره است که برای همه تعیین تکلیف میکند ؟ طبق فتوای بدون مستند لزوم تقلید هم هرکس خواست میتواند ار رساله عملیه او استفاده کند و نه بیش از این . کدام خدایی گفته است که هر کسی بصرف خواندن چند کتاب حق دارد در کار ملتی دخالت کند . چنین خدایی مورد پذیرش انسانهایی که عقل خداد داده را زائده یی همچون اپاندیس تلقی نمیکنند ، قرار نمگیرد .

 3. ناظر

  بله جناب مکارم ، هر چیزی که به فهم بیشتر انسانها کمک کند برای شغل شریف خطرناک است . ولی متاسفانه از امثال شما کاری ساخته نیست . وعده رفع فیلتر فیسبوک هم تنها یک ژست ازادیخواهانه از طرف حکومت است . چون کامپیوتری وجود ندارد که به اینترنت وصل باشد و حداقل یکی دو فیلتر شکن روی آن نصب نشده باشد ، کاربران اینترنت به رفع فیلتر نیازی ندارند ، به برکت عصر ارتباطات .

 4. شیرازی

  آقای مکارم . قبل انقلاب را با روشنفکری هایتان بخاطر دارید یا فراموش کرده اید ؟ شما به چه دلیل و عنوانی برای همه تعیین تکلیف میکنید ؟ مرجع تقلید هستید خوب باشید برای خودتان و مقلد هایتان هستید نه بیشتر و در نهایت یک مرتجع همین وبس . بهتر است شما بشغل شریف شکر فروشیتان بسنده کرده و در امور دیگر دخالت نفرمائید

 5. کرمانی

  یادش بخیر شریعتی که ۵۰ سال پیش پته این مکارم نیرنگ بازِ فرصت طلب را بخوبی روی آب انداخت. او می دانست که ایشان علیرغم افاضاتشان در مجله مکتب اسلام چه سلطنت طلب قهار و چه برنده جایزه سلطنتی کتابیست. تا بوی شکر و پول به مشام می رسد درب ایشان بر همین پاشنه می چرخد.

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.