پنج‌شنبه 17th ژانویه 2013 , ساعت: 11:01کد مطلب : 34492 نسخه قابل چاپ
سرپرست کمیته امداد خبر داد:

وجود بیش از یک میلیون و ۴۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور

سرپرست کمیته امداد کشور گفت: تعداد یک میلیون و ۴۰ هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد که خانواده و ایجاد مشاغل خانگی را با هم مدیریت می‌کنند.

به گزارشا ایسنا حسین انواری در یک نسشت خبری گفت: نگاه به فقرا بعضا در جامعه تحقیر آمیز است باید این دیدگاه عوض شود و باید فرهنگ همیاری و دستگیری از نیازمندان در سطح جامعه قوی‌تر از سابق گسترش پیدا کند.

وی ادامه داد: هر کس که در حوزه فقر قرار گرفت نباید مهر باطل بر وجود، افکار و توانایی‌اش زد بلکه باید با قرار دادن این قشر محروم زیر چتر حمایتی در راستای بالقوه کردن استعدادها و پتانسیل‌های نهفته در وجود محرومین و بارور کردن چرخه اقتصاد مملکت به دست پرتوان آنها گام برداشت.

انواری توانمند کردن زنان سرپرست خانوار و ایجاد اشتغال پایدار را مهترین سیاست کمیته امداد عنوان و اظهار کرد: تعداد یک میلیون و ۴۰ هزاز زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارند که خانواده و ایجاد مشاغل خانگی را با هم مدیریت می‌کنند.

سرپرست کمیته امداد همچنین اظهار کرد: درآمد حاصل از صدقات در ۹ ماهه سال جاری از ۶٫۵ میلیون صندوق صدقه کوچک، ۳۰۰ هزار صندوق معاب و ۲۰۰ هزار صندوق متوسط در مراکز دستگاها و ادارات ۱۴۰ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۲۵ درصدی برخوردار بود.

وی در پایان با اشاره به درصد بی‌سواد جامعه هدف خاطر نشان کرد: تعداد یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در جامعه کم سواد و بی‌سواد و ۱۳ درصد افراد لازم التحصیل زیر سن ۴۰ سال در کشور وجود دارند که بی‌سواد هستند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.