جمعه 12th اکتبر 2012 , ساعت: 06:10کد مطلب : 26284 نسخه قابل چاپ
عباس کیارستمی:

واکنش مردم کشورم به فیلم ضد اسلامی متمدنانه بود و این موضوع من را خوشحال کرد

عباس کیارستمی در مصاحبه با پلی لیست و همچنین در کنفرانس خبری فیلم جدیدیش  در مورد برنامه آینده اش، امکان همکاری مجدد با ژولیت بینوش و فیلم ضد اسلامی «بی گناهی مسلمانان» صحبت کرده است.

به گزارش کافه سینما، کیارستمی که به تازگی فیلم جدیدش روی پرده رفته است  گفت:«در هنگام نمایش فیلم هایم احساس متفاوتی دارم. وقتی فیلم های ایرانی ام را با مخاطب ایزانی می بینم، بسیار مضطربم. برای همه جزئیات خودم را مسئول می دانم، انسان ها، کاراکتر ها، داستان، حتی خیابانی که نشان می دهم. اما وقتی که دو فیلم اخیرم را تماشا می کنم بیشتر حس جدایی از فیلم را دارم، زیرا که حس یک کارگردان و هنرمند مهمان را دارم و مسئولیتم برای آن موقتی است. کاراکترها، زندگی و واقعیت های جدا از مسئولیتم دارند و من فقط جزئی از آن هستم. حتی شاید حس می کنم تماشاگران به فیلم نزدیک تر از من هستند.»

کیارستمی ادامه داد :« بسیار مشتاقم که دوباره در ایران فیلم بسازم. فیلمنامه های آماده ای دارم. آرزو دارم که دوباره به آن سرزمین برگردم اما همزمان در حال مهیا کردن پروژه ای هستم که در اسرائیل فیلمبرداری می شود.»

این کارگردان معرف سینمای ایران و  حهان اضافه کرد:« ایده های پراکنده ای در ذهنم هستند. برخی از این ایده ها در کنار هم قرار می گیرند و تبدیل به یک فیلم نامه می شوند. یک ایده ای که هنوز با من است ساخت فیلمی دیگر با ژولیت بینوش و ویلیام شیمل بازیگران فیلم کپی برابر اصل است. امکان دارد یک روز اتفاق بیفتد اما هنوز قطعی نیست.»

وی ادامه داد:« به نظرم خشونت هرگز مورد تایید نیست اما به همان صورت فرهنگ و اعتقاد هیچ کس نباید مورد توهین قرار گیرد و این اتفاق را هم نمی توانم بپذیرم. من هیچ گونه خشونتی را نمی توانم تایید کنم یا بپذیرم. خبر کاملا خوشایند برای من واکنش متمدنانه تر ایران برخلاف واکنش همراه با خشونت تمام کشورهای اسلامی بود. ایرانی ها اعتراض کردند اما با روشی آرام و بدون خشونت. این برایم خوشایند بود زیرا حداقل نشان داد که مردم می توانند با روشی آرام و صلح گونه واکنش نشان دهند و اعتراض کنند.»


برچسب ها :
 1. ...ملی-مذهبی

  “…اما همزمان در حال مهیا کردن پروژه ای هستم که در اسرائیل فیلمبرداری می شود.
  … به نظرم خشونت هرگز مورد تایید نیست اما به همان صورت فرهنگ و اعتقاد هیچ کس نباید مورد توهین قرار گیرد و این اتفاق را هم نمی توانم بپذیرم. من هیچ گونه خشونتی را نمی توانم تایید کنم یا بپذیرم. …”

  یک بام و دو هوای بخشی از جامعه ایرانی آنقدر بدخیم شده که خودشان هم …؛ جناب کارگردان مخالف خشونت میخواهد در اسرائیلی که حداقل از ۱۹۴۷ دارد فلسطینی ها را بدون خشونتی از هیچ نوع، نوازش میکند فیلم بسازد و نوازشهای متمدنانه اعراب … فلسطینی توسط دولت ضدخشونت اسرائیل را ارج گذاشته، به رسمیت شناخته و برای ادای دین به جهانیان نیز معرفی کند تا از نوازشهای انساندوستانه اسرائیل به اندازه کافی تقدیر کنند!

  آه ای جبن دیرینه سال، آه ای دریوزگی سالیان ما شرقیان از غرب! آه ای رژیم حقیری که بسیاری از مخالفانت را نیز چون خویشتن خویشت جبون و حقیر کرده ای!

 2. ناشناس

  مگر در ایران حرکتی از سوی مردم ازادانه انجام شد که بتوان ان را ارز یابی کرد؟همه تحرکات ساز ماندهی شده ومتناسب با تصمیمات وسیاستهای حکومت است.متآسفانه ما در هیچ زمینه ای نمیتوانیم جامعه را ارزیابی کنیم

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.