دوشنبه ۲۷ام آذر ۱۳۹۱ , ساعت: ۱۱:۰۹کد مطلب : 32236 نسخه قابل چاپ
حسین سازور از مداحان تهران تائید کرد:

هیات‌ها در سرکوب‌ سال ۷۸ و ۸۸ نقش داشتند

حسین سازور از مداحان تهران با بیان اینکه هیات‌های مذهبی در سرکوب اعتراض‌های دانشجویی سال ۱۳۷۸ نقش داشته‌اند٬ گفته است «زور بازوی» هیات‌ها در حوادث سال ۱۳۸۸ نیز به نمایش درآمد.

آقای سازور این مطالب را در گفتگویی که از وی روز یکشنبه (۲۶ آذر) در «خبرگزاری دانشجو» وابسته به سازمان بسیج دانشجویی منتشر شده٬ بیان کرده است.

وی در این گفتگو به صراحت از نقش هیات‌های مذهبی در سرکوب اعتراض‌های دانشجویی سال ۱۳۷۸ و اعتراض‌های مردمی سال ۱۳۸۸ به نتیجه انتخابات سخن به میان آورده است.

به گزارش دیگربان، سازور افزوده هیاتی که وی مداحی آن را برعهده دارد به همراه چند هیات دیگر در سال‌های ۷۸ و ۸۸ در سرکوب‌ها نقش داشته‌اند.

این مداح همچنین از هیات‌های سعید حدادیان، محمدرضا طاهری، محمود کریمی و منصور ارضی به عنوان هیات‌هایی نام برده که بخشی از تجمع ۹ دی سال ۱۳۸۸ در تهران را سازماندهی کرده بودند.

سعید حدادیان از دیگر مداحان تهران نیز پیش‌تر به حضور هیات خود در سرکوب‌های سال ۱۳۸۸ اعتراف کرده و از این اقدام به عنوان «افتخاری» برای خود یاد کرده بود.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.