جمعه 1st ژوئن 2012 , ساعت: 08:06کد مطلب : 11131 نسخه قابل چاپ
شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت مهندس عزت الله سحابی و شهید هاله سحابی تاکید کردند

ایستادن تا آخر راه آزادی

به مناسبت ۱۱ خرداد سال روز شهادت هاله سحابی که در مراسم تشییع جنازه پدر خود مهندس سحابی توسط نیروهای امنیتی به شهادت رسید تعداد زیادی از دوستداران این دو یار سفر کرده  برای بزرگداشت یاد این پدر و دختر  گرد هم آمدند.
بنا بر اخبار رسیده به سایت ملی-مذهبی  دوستان و شاگردان و یاران عزت و هاله سحابی عصر این روز بر سر مزار این عزیزان حاضر شدند و بر بالین آنها مجدادا ٌ سرود هم پیمانی تا آخر راه آزادی را با هم سرودند.حاضران با قرائت فاتحه و تقدیم شاخه گل یاد این عزیزان را زنده نگاهداشتند.
همچنین  مراسمی نیز در منزل مهندس سحابی با حضور جمع کثیری از دوستان و بستگان ایشان برگزار گردید که دراین مراسم آقایان احراری ، جعفری و خانمها آمنه شامخی،مهرنوش بسته نگار . سوسن شریعتی به ایراد سخنرانی پرداختند.

آمنه شامخی به نمایندگی از خانواده هاله سحابی ضمن تشکر از حضور دوستان و آشنایان در این مراسم در سخنانی تاکیدکرد به رغم غم بزرگ از دست دادن هاله دلگرمی های دوستان و آشنایان و حضور گرم آنها باعث شده فقدان مادر بیش از پیش تحمل شود. وی در سخنان خود با ذکر خصوصیات هاله بر آموزه های این بانوی شهید یعنی دیگرخواهی و کمک به مردم،  مهروزی با دیگران و حرکت در مسیر راستی و پاکی با تمام مشکلات موجود تاکید کرد.

سایر سخنرانان نیز در سخنان خود با عنوان گوشه هایی از خصوصیات فکری و رفتاری شهید هاله سحابی یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.
خاطرنشان می شود  حضور نیرو های لباس شخصی و امنیتی در این مراسم در بین شرکت کنندگان چشمگیر بود که تعدادی از آنها در کل طول مراسم مشغول فیلم برداری از سخنرانان و حاضران بودند.

خانواده سحابی تمایل داشتند مراسم بزرگداشت مهندس عزت الله سحابی و شهید هاله سحابی در حسینیه ارشاد برگزار شود که به دلیل مخالفت نیروهای امنیتی این مراسم لغو شد.

0

 1. آراز

  به نام خدا
  با سلام و درود فراوان بر روح آن پرواز کردگان عزت و شرف

  تصاویر ارائه شده غیر حرفه ای بوده از این هم خیلی بهتر میشد ارئه بشود

  0
 2. حامد

  هر چند غم از دست رفتن هاله سحابی سنگین است ، اما هاله سحابی تکثیر شد و اکنون بسیاری از ایرانیان هاله سحابی را کنار خود دارند ، نمادی از نجابت و شرف و سربلندی .

  0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.