سه‌شنبه 9th جولای 2013 , ساعت: 09:07کد مطلب : 47462 نسخه قابل چاپ
پاسخ معاون سیما به امکان پخش ربنا از صدا و سیما

همه ما باید به نظام جمهوری اسلامی افتخار کنیم‌!

علی دارابی معاون سیما در پاسخ به این پرسش که آیا صداوسیما قصد ندارد در ایام رمضان «ربنا» محمدرضا شجریان را پخش کند، در شرایطی که در فیلم تبلیغی رییس‌جمهور منتخب از این هنرمند نام برده شد و برخی شخصیت‌های سیاسی هم پخش «ربنا» ی شجریان را از مسئولان صداوسیما درخواست کرده‌اند، گفت: «همه هنرمندان در برنامه‌های رادیو و تلویزیونی حضور دارند؛ ما در واقع بحثی نسبت به فردی یا کسی در این جهت نداریم. اما گاهی دیده می‌شود هنرمندان مسائل را با یکدیگر خلط مبحث می‌کنند که هم خودشان آسیب می‌بینند و هم حواشی‌هایی که به وجود می‌آید موجب بروز مشکل می‌شود.»

به گزارش ایسنا، معاون ضرغامی در سیما با تاکید بر اینکه هیچ بحثی نسبت به فردی یا کسی در این جهت نداریم، توضیح داد: «یکسری سیاست‌ها‌، ضوابط و ملاحظاتی را باید همه‌ ما، هم گروه رسانه و هم مجموع هنرمندان با همدیگر رعایت کنیم و مهم‌ترین آن این است که در واقع همه ما باید به نظام جمهوری اسلامی افتخار کنیم‌، همه ما باید به مردمی که داریم افتخار کنیم.»

دارابی در ادامه با اشاره به اینکه نمی‌شود در یک انتخابات به مردم افتخار کنیم و در یک انتخابات به آنها افتخار نکنیم‌، افزود: «نمی‌توان در یک انتخابات عملکرد مردم را زیر سئوال ببریم و در انتخابات دیگر بگوییم عجب کار درستی کرده‌اند. به هر حال اگر ما دموکراسی،‌ رای اکثریت و همچنین صندوق رای را به رسمیت می‌شناسیم، باید به این مطلب توجه داشته باشیم.»

او در عین حال با اشاره به این موضوع که گاهی دیده می‌شود هنرمندان مسائل را با یکدیگر خلط مبحث می‌کنند، گفت:«این مساله باعث می‌شود هم خودشان آسیب ببینند و هم حواشی‌ به وجود بیاورند».

معاون سیما در پایان صحبت‌هایش تاکید کرد: «ان‌شاء‌الله مجموعه رنگارنگی از هنرمندان وجود دارد که انتظارات مردم عزیزمان را برآورده می‌کند.»

خاطرنشان می شود پخش ربنای شجریان به دلیل حمایت این هنمند مردمی از اعتراض های بعد از انتخابات ۸۸ سال گذشته قطع شد.

ربنای شجریان از محبوب ترین آثار هنری ایران است که سالیان طولانی است مهمان سفره های مردم در ماه رمضان بوده است.


  1. سید

    درود بر هنرمند مردمی استاد شجریان صدا وسیما کسانی را میخواهد که مجیز گوی ولایت فقیه وحکومت باشند نه هنر مندی که درخدمت مردمست بقول معروف اینها متملق ودعا گوی رهبر میخواهند الان حکمت ایران بازمان شاه فرقی نمی کند مثلا ان زمان میگفتند فرمان ملولکانه حالا میگویند حکم حکومتی باز میگفتند چه فرمان یزدان چه فرمان شاه حالا میگویند سخنان گهر بار رهبر ویک کمی هم از خدا بالا تر.ان زمان میگفتند غلام خانه زاد حالا ذوب در ولایت والا ما شا الله …… به درد اینها افتخاری میخورد نه استاد شجریان مگر نمی دانید با استاد بنان چه کردند شجریان نمی تواند بگوید اقا عیبش این است

  2. آرزو

    یکی نیست به ایشان بگوید که ما سالهاست که تلویزیون میلی را تحریم کرده ایم و آن را تماشا نمی کنیم حتی اگر ربنای شجریان از آن پخش شود

  3. حمید

    پیشنهاد میکنم که عصاره فضائل ملت موجود در بهارستان طرحی رت تهیه و تصویب کنند که هر ایرانی در داخل و خارج کشور موظف است روزی ۵ بار با صدای بلند مراتب افتخار حود به نظام اسلامی را اعلام کنند . اولاد ارشد درگذشتگان این ۳۵ سال هم علاوه بر انجام تکلیف خود قضای تکلیف در گذشتگان را بجا آورند . نایب گرفتن در انجام این تکلیف را هم ممنوع اعلام کنند .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.