پنج‌شنبه 8th ژانویه 2015 , ساعت: 05:01کد مطلب : 72147 نسخه قابل چاپ
استاندار سیستان و بلوچستان:

هسته‌های گزینش با سرنوشت انسان‌ها بازی نکنند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مسوولان هسته گزینش باید اهل فرصت سازی، رحمت و وسعت نظر در قضاوت و تصمیم‌گیری باشند.

به گزارش ایسنا علی اوسط هاشمی به مناسبت سالروز تاسیس هسته‌های گزینش در نشست با شماری از ;hv هسته‌های گزینش سیستان و بلوچستان افزود: گزینش یکی از حساس‌ترین کارهایی است که در دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود.

وی گزینش را کاری هوشمندانه، عالمانه و دقیق دانست و گفت: فعالان در این بخش باید منعطف باشند و سرسختانه رفتار نکنند، زیرا رفتارهای سختگیرانه هزینه‌های زیادی دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: هسته‌های گزینش حواس‌شان جمع باشند تا با سرنوشت انسان‌ها بازی نکنند.

وی اظهار کرد: هسته‌های گزینش باید توانایی اصلاح و بالابردن ظرفیت خود برای فرصت‌سازی را داشته باشند تا گزینش شونده‌ها بدانند بر اساس علم داشتن به وضعیت آنان با وسعت نظر مورد ارفاق قرار گرفتند.

هاشمی گفت: بنابر فرموده امام صادق(ع) هر فردی که شخصی را به دلیل گناه کرده یا ناکرده هر روز مورد سرزنش قرار دهد نمی‌میرد تا زمانی که گرفتار آن بلا شود، بر این اساس وقتی که خداوند از یک انسان نادم عبور می‌کند نباید دیگران بر مرور گناه وی تاکید داشته باشند.

وی افزود: شاید در بعضی مواقع تنفس دادن در پرونده‌ها موجب اصلاح کارکنان شود، به عنوان مثال اگر به یک کارمند معتاد فرصت تنفس شش ماهه تعلق گیرد، ممکن است ترک کند و با جسمی سالم به محیط کاری بازگردد و خانواده خود را از عذاب نجات دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: نباید آسوده خاطر باشیم که محقق هر چه یافته همان حکم است، بلکه باید سعی کنیم با ارائه آموزش به محقق نگذاریم تحقیقات وی ما را در تصمیم‌گیری دچار گمراهی کند و در امضای پرونده گزینش افراد حوصله و دقت به خرج دهیم.

نماینده هسته‌های گزینش برخی از دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان در این نشست به بیان نحوه عملکرد خود پرداختند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.