جمعه 8th ژوئن 2012 , ساعت: 12:06کد مطلب : 11926 نسخه قابل چاپ
نامه رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا به سفیر ایران در بروکسل:

نگران وضعیت نرگس محمدی و فعالان دانشجویی زندانی هستیم

رییس کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا و رییس هیات نمایندگی امور ایران و اروپا نسبت به وضعیت نرگس محمدی و ۳۰ فعال دانشجویی  طی نامه ای به سفیر ایران در بروکسل ابراز نگرانی کردند.

متن کامل نامه نامه خانم باربارا لوخبیلر، رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا و خانم تاریا کرونبرگ، رئیس هیئت نمایندگی امور ایران و اروپا در پارلمان اروپا به سفیر جمهوری اسلامی ایران در بروکسل به شرح زیر است:

به عنوان مسئولین کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا و هیئت نمایندگی امور ایران و اروپا در پارلمان اروپا، نگرانی خود را در مورد وضعیت خانم نرگس محمدی، روزنامه نگار و فعال حقوق بشری و ۳۰ نفر از تلاشگران دانشجویی(۱) در زندان اعلام می کنیم.

نرگس محمدی و دانشجویان مورد نظر، صرفا به دلیل اظهار حقوق مدنی و برای دفاع از آزادی بیان، که منطبق بر موازین کنوانسیون مدنی و حقوق سیاسی، سازمان ملل که توسط ایران نیز امضاء شده، زندانی شده اند.

اخبار موثق از منابع گوناگون، بیانگر آنست که نرگس محمدی روزنامه نگار مورد احترام و مدافع حقوق بشر، جهت گذراندن شش سال محکومیت، علیرغم وضعیت رو به وخامت سلامتی اش به زندان انداخته شده است.

طبق قوانین بین المللی، مسئولین دولت ایران مسئولیت مستقیم تضمین و حفظ سلامتی فیزیکی و روانی زندانیان را عهده دار می باشند.

ما در انتظار دریافت آخرین اطلاعات در مورد این افراد، از جمله محل نگهداری آنان و اقداماتی که دولت شما در اطمینان حاصل کردن از رفتار انسانی منطبق بر قراردادهای بین امللی با زندانیان دارد، از سوی شما می باشیم.

باربارا لوخبیلر

تاریا کرونبرگ

۱-اسامی فعالان دانشجوئی در زندان:

حسن اسدی زیدآبادی، جواد علیخانی، محمد احدی، بابک داشاب، مجید دری، معین غامین، بهاره هدایت، سعید جلیل فر، علی جمالی، میلاد کریمی، مهرداد کریمی، مهدی خدائی، امید کوکبی، حبیت الله لطیفی، شبنم مددزاده، علی ملیحی، علی اکبر محمد زاده، عاطف نبوی، ضیا نبوی، حامدامیدی، حسین رونقی ملکی، حامد روحی نژاد، روزبه سعادتی، آرش صادقی، افشین شهبازی، فرشته شیرازی، ایقان شهیدی، ابوالفضل طبرزدی، مجید توکلی، شاهین زینالی.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.