شنبه 5th می 2012 , ساعت: 02:05کد مطلب : 8335 نسخه قابل چاپ
روایت منتشر نشده آیت‌الله‌ یزدی از 11 روزخانه‌ نشینی احمدی‌نژاد:

نگرانم این پرونده با درگیری با رهبری ختم شود

یزدی در مصاحبه‌ای اخیراً پیرامون ماجرای قهر و خانه‌نشینی ۱۱ روزه احمدی‌نژاد گفتبرای رئیس جمهور توضیح دادم که سیستم حاکمیت ولایت فقیه این است که وقتی ولی امر حرفی را زد باید خواند و عمل کردآقای دکتر من واقعاً نگران هستم. شما خدمات زیادی به این کشور داشته اید و پرتلاش بوده و هستید، نگرانم که ختم این پرونده با رودررویی و درگیری با رهبری ختم شود. این واقعا شایسته نیست و حیف خدمات شماست

روایتی که در ادامه می‌آید، چکیدهای از سخنرانی‌های منتشر نشده یزدی درباره این ماجرا به نقل از هفته نامه پنجره استدر دیدار با رئیس جمهور خاطره‌های گفتم از اختلاف بین امام و آقا در بحث نخست وزیری آقای موسوی؛ و اینکه من به همراه آیت‌الله جنتی و آقای ناطق نوری که آن زمان وزیر کشور بود، تلاش کردیم این موضوع را با وساطت پیش امام خمینی (ره) حل کنیم.

خدمت امام (ره) که رفتیم، هر کدام صحبتی کردیم و استدلال های خودمان را مطرح کردیم. در آنجا گفتیم که طبق قانون اساسی، این حق قانونی رئیس‌جمهوری است که نخست وزیر را خودش انتخاب کند. امام (ره) هم در جواب ما گفتند که در شرایط کنونی احساس می‌کنم اگر سکوت کنم به امت اسلامی خیانت کرده‌ام. از جلسه که بیرون آمدیم، پیش خودمان گفتیم که این مسئله برای آقای خامنه‌ای سنگین است و درباره اینکه چگونه این موضوع را به ایشان بگوییم در خانه آقای هاشم رسولی بحث و تبادل نظر کردیم. اما وقتی در ساختمان ریاست جمهوری، آقای خامنه‌ای را ملاقات کردیم و نظر امام را برای ایشان مطرح کردیم، خیلی راحت گفتند: «به هر حال ایشان امام و رهبر هستند و بحثی و حرفی نداریم» و ذره‌ای هم حالت انفعال و تاثر به ایشان دست نداد.

بعد برای رئیس جمهور توضیح دادم که: «سیستم حاکمیت ولایت فقیه این است که وقتی ولی امر حرفی را زد باید خواند و عمل کرد.» … آقای دکتر من واقعاً نگران هستم. شما خدمات زیادی به این کشور داشته اید و پرتلاش بوده و هستید، نگرانم که ختم این پرونده با رو در رویی و درگیری با رهبری ختم شود. این واقعا شایسته نیست و حیف خدمات شماست.

در اواخر صحبت‌هایمان بود که من گفتم: «خدا می‌داند که من آمده‌ام برای رضای خدا مشکلی حل شود و هیچ قصد و غرضی ندارم شما به من جواب بده. نگران هستمدائماً این عبارت را تکرار کردم.

ایشان نهایتاً گفتند: شما نگران نباشید. من خودم با آقا صحبت میکنم و موضوع را حل میکنیم.گفتم: «چگونه حل میکنی؟» گفت: «نهایتا منتهی می‌شود به اینکه آقای مصلحی استعفا می‌کند و نفر دیگری می آید و بالاخره به شکلی کنار می‌آییممن واقعاً مایوس شده بودم از این صحبت‌ها. زیرا می‌دیدم به جایی نمی‌رسد. خداحافظی کردم و ایشان هم خیلی احترام گذاشتند. احساس کردم که هیچ تغییری در او ایجاد نشده است.


 1. هادی

  این یعنی همان ادعای جایگاه ولایت مطلقه که فقط و فقط و منحصرا و طبق نص صریح در اختیار معصوم است و بنی عباس جدید همان اختیارات را مصرانه طلب می کند گاهی شأن و مقامشان همان ولایت رسول الله(ص) است
  پیامبر معصوم بود تو هم هستی؟
  پیامبر متصل به وحی بود تو هم هستی؟
  پیامبر طبق نص صریح مدینه العلم است تو هم هستی؟
  رسول الله(ص)طبق نص آیه ولی و اولی الامر است و فرزندانش که آیه تطهیر شاهد بر معصومیت آنهاست تو هم هستی؟
  اگر نیستی بی خود خودت رو به معصومین اضافه می کنی
  حیا کن یکبار دیگه ولایت معصوم رو طاغوت وار مثل ابوبکر و سایر سلاطین ادعا نکن
  لااقل اگر ادعا می کنی مثل رسول خدا(ص)حداقل به قاعده شوری تن بده دیکتاتور مطلق نباش

 2. به نام آنکه عقل وشعور داد،
  از روایت آقای مصباح یزدی میفهمیم، این همه بدرفتاری با آقای مهندس موسوی را !… واز همین روایت میفهمیم نادیده گرفتن بیش از ۲۵میلیون رای مردم را !… و باز از همین روایت پی میبریم علت بستن بازوبند کاپیتانی را به بازوی یک توپ جمع کن از استانداری اردبیل را ! … واما خداوکیلی اگر رهبری این همه از این آقای دکتر که بعد انتخابش هرسخنرانیش برای ملت وکشور این همه هزینه داشت دفاع نمیکرد آیا حجب وحیا وشان رهبری اینقدر شکسته میشد؟ سوالی که باید سینه چاکان دروغین رهبری که پیش ملت بی اعتبارند بدان پاسخ گویند،.

 3. احسان

  اینها همه دوره اش گذشته است ازابتدا کلاه سرمون رفت هنوز هم ادامه دارد اینها از یک انتخابات ازاد بهر طریق طفره میروند از اول هم کار اینها حکومت وسیاست نبود به ویزه وقتی اما م جام زهررا خورد باید کاری کرد که فقط یک انتخابات آزادبعد هم اصلاح قانون اساسی – وگرنه ول معطلیم

 4. eshaghian

  درسیاست یک جیزاصل است فایده وهزینه یعنى جى میدى وى میکیرى باتوجه به این جرااحمدى نزاد مخالف رهبرى بایدباشه جبهه بایدارى حلقه اتصال هردوست ایا جهارتاحرف علیه هم کفتن دلیل دشمنى ومخالف هم بودنه این همه بازى شایدبراى رئیس جمهور شدنیکى ازاعضاى این جبهه باشه البته خیلى دوستدارم یکى بکه ایران سیاستهایش
  درکجاتدوین میشه داخل یاخارج اکه جواب این سؤاله بدونم اینده راراحتتر تحلیل خواهیم کرد

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.