شنبه 24th نوامبر 2012 , ساعت: 10:11کد مطلب : 30372 نسخه قابل چاپ
باران کوثری:

نمیدانم کجا ممنوع الفعالیتم کرده است؛ نامه را نشانم ندادند

لغو اجرای خشکسالی و دروغ در کرمان، پایان غیر مترقبه اجرای نمایش هومن سیدی، متوقف شدن فیلمبرداری فیلم خسته نباشید و تغییر بازیگر زن. اینها از اتفاقاتی است که در یک دو ماه گذشته افتاده و شایعه ممنوع الکاری باران کوثری را بر سر زبان ها انداخته است.

به گزارش کافه سینما؛ متن زیر بخش هایی از گزارش روزنامه مغرب در این مورد است که در ادامه می خوانید:

با توجه اتفاقاتی که در رزوهای پیشین مبنی بر ممنوعیت های پیوسته باران کوثری منتشر می شود.این خبر نیازمند تایید یا تکذیبی بود که در گام نخست با تماسی با وی این خبر تایید شد.  باران کوثری اگر چه این خبر را تایید کرد اما در ارتباط با دلایل چنین اتفاقی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: از اصل ماجرا خبر ندارم. من نیز همان اندازه که شما در جریان هستید از ماجرا آگاهم.

وی در مورد احتمالاتی که برای این ممنوعیت وجود دارد بیان کرد: هیچ اتفاق ویژه ای رخ نداده است جز این که این چند ماه اخیر به گونه های مختلف به من توهین شده و به جای این که من نسبت به این توهین ها و قضایا شاکی باشم. به عناوین مختلف از کارم جلوگیری می شود. همون طور که مطلع هستید چند ی پیش برای حضور من در تاتر ممنوعیت ایجاد کرده و به این شکل کسانی را متضرر کرد و حالا قضیه به سینما کشیده شده.

وی در مورد مرجع تصمیم گیرنده برای عدم حضور وی در این فیلم که در خبر وزارت فرهنگ و ارشاد اعلام شده بود، گفت: هیچ نامه رسمی از هیچ مرجع قانونی وجود ندارد کسی نمی داند این تصمیم از کدام سمت گرفته شده و ابلاغ شده است. فقط با عواملِ فیلم “خسته نباشید” تماس گرفته و چنین حرفی زده اند. کارگردانان نیز با احترام کامل این مسئله را با من در میان گذاشتند و اجازه خواستند همراه با پیشنهادی که همراه این تصمیم بود یک فرد دیگر را برای نقش من جایگزین کنند. من نیز قبول کردم زیرا که ماهیت انجام یک کار خیلی مهم تر از حضور من یا هر بازیگر دیگری است مهم این است که فیلم به پایان برسد. چه با حضور من چه بدون من.

وی در ادامه با تاکید بر این مسئله که هنوز هیچ اطلاعی از مرجعی که چنین تصمیمی را گرفته است ندارم می افزاید: بارها خواستم تا نامه ای مبنی بر ممنوعیت کاری خود ببینم همان زمان که در مورد تئاتر چنین تصمیمی گرفته شد. نامه یا اعلام رسمی وجود نداشت. کسی با خود من تماس نگرفته بود که از ممنوعیت بگوید حتی در قضیه نمایش خشک سالی و دروغ محمد یعقوبی که اتفاق افتاد به سراغ حراست مرکز هنرهای نمایشی رفتم. از آنها خواستم که بنابه آن ممنوع کار بودم را نشانم دهند اما در پاسخ گفتند اجازه چنین کاری را ندارند.

وی در ادامه درمورد تصمیمی که به صورت رسمی اعلام نشده چه تصمیمی دارد می گوید: چون هنوز نمی دانم با چه مرجعی رو به رو هستم و حتی نمی دانم این تصمیم به واقع متعلق به وزرات ارشاد است یا از سمت جای دیگر گرفته شده است. نمی دانم باید از کجا به دنبال یافتن پاسخ و دلیل باشم و از آنجا که خیال میکنم در کشور قانون مداری زندگی میکنم در حال حاضر مشغول تماس با کسانی هستم که شاید بتوانند اصل قضیه را برایم روش کنند و اگر بتوانم به مرجع اصلی برسم انگاه حتما از انها برای سوالاتم پاسخ خواهم خواست آن زمان است که نسبت به ممنوعیتی که برای من قائل شده اند از مراجع مرتبط و غیر مرتبط دلیل خواهم خواست. اما حالا ترجیح میدهم به جای انتظار پشت درهایی که بسته اند منتظر بمانم.

باران کوثری در مورد ممنوعیت های مداوم خود و واحتمال مشکلاتی که در آینده گریبان گیر کارهایش خواهد شد تصریح کرد: دلیلی نمی بینم بر اساس تصمیم بدون مرجع رسمی خود را ممنوع الکار بدانم. من به کارم ادامه خواهم داد.

وی در مورد پیشنهاد های دیگرخود می گوید: در حال حاضر علاوه برچند نمایش نامه ای که در دست دارم. دو پیشنهاد سینمایی نیز که قرار است برای جشنواره فیلم فجر اماده شود وجود دارد و من باید انتخاب کنم. بدون شک با انتخاب یکی از انها یا به تمرین تاتر خواهم رفت یا بر سر صحنه فیلم برداری بر می گردم.

وی در پاسخ به این که آیا کارگردانان این پیشنهادها از موضوع ممنوع الکاری شما با خبر هستند بیان کرد: بله همه خبر دارند. باران کوثری در خاتمه تایید می کند: هم اکنون به انتظار یافتن مرجعی هستم که امیدوارم از طریق رایزنی هایی که انجام داده ام پیدا کنم. اما اگر این تماسها به نتیجه ای نرسید مجبور خواهم بود از طریق مطبوعات به دنبال یافتن اصل ماجرا و پاسخ سوالاتم باشم.

در این حال مهدی عظیمی میرآبادی قائم مقام اداره نظارت و ارزشیابی درباره صحت ممنوع الکاری باران کوثری به کافه سینما گفت: معمولا این موارد به خود بازیگر یا شخص مورد اشاره اعلام می شود، اگر چنین چیزی به ایشان اعلام نشده پس حتما مشکلی ندارند!


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.