پنج‌شنبه 10th ژانویه 2013 , ساعت: 12:01کد مطلب : 33902 نسخه قابل چاپ
کولاک و سرما، زلزله‌زدگان آذربایجان همچنان زیر چادر

نماینده مجلس: وعده های دولت به زلزله زدگان هنوز عملی نشده است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: از ۹ هزار و ششصد و پنجاه واحد ساختمانی که می بایست در اختیار مردم زلزله زده آذربایجان قرار گیرد کمتر از نصف هم تحویل مردم در این مناطق نشده است.

عباس فلاح بابا جان در گفت و گو با ایلنا در رابطه با خارج شدن بنیاد مسکن و هلال احمر از مناطق زلزله زده اهر هریس و ورزقان استان آذربایجان شرقی گفت: خروج بنیاد مسکن و هلال احمر و صحبت های مسوولین در شبکه دو سیما، نگرانی و اضطراب هایی را در میان مردم مناطق زلزله زده ایجاد کرده است.

وی در ادامه افزود: صدا و سیما تلاش کرد اعلام کند که واحدهای مسکونی ظرف دو ماه به زلزله‌زدگان تحویل می‌شود در حالی که با گذشت چهار ماه هنوز نتوانسته اند حتی نصف وعده های خود را عملیاتی کند. صدا و سیما تلاش می‌کند با آمار و اطلاعات غلط، عملکرد نامناسب مسئولان را توجیه کند.

نماینده اهر و هریس در مجلس گفت: اگر واحد های ساختمانی آماده هستند و همه آنها به افراد در مناطق زلزله زده تحویل شده چه نیازی است که ۹ هزارکانکس، هر کدام به قیمت چهارمیلیون تومان برای زلزله زدگان به این مناطق ارسال شود؟

وعده‌های دولت برای تامین اقلام ضروری عملی نشده است

عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه بیان کرد:دولت هنوز وعده تحویل چهار دست از اقلام مورد نیاز مردم مناطق زلزله زده از جمله تلویزیون، یخچال، بخاری و فرش را عملی نکرده است. همچنین هنوز نتوانسته تسهیلاتی را که قرار بود به مردم منطقه بلا عوض و با بهره کم ارائه شود، به سرانجام برساند.

این نماینده مجلس اضافه کرد:برای انجام ساخت مسکن در مناطق زلزله زده اقدامات مناسبی صورت گرفته است ولی در ادامه روند کار کارها به کندی پیش می رود. مردم مناطق زلزله زده هنوز برای تامین گرمایش خود با مشکل نفت مواجه هستند و نمی توانند در این سرما نفت مورد نیاز خود را تامین کنند.

فلاحی بیان کرد: کانکس هایی که امروز در اختیار مردم زلزله زده آذربایجان شرقی قرار دارد در راستای پیگیری‌های لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به استان آورده شده است. نماینده ها برای انجام کارهای مردم در مناطق زلزله زده از آبرو و جان و خانواده خود مایه گذاشته و بر مسوولان برای تامین بیشتر اقلام مورد نیاز مردم فشار آورده اند.

ضرغامی پاسخگوی مردم و آخرت باشد

عضو کمیسیون عمران در خانه ملت گفت: برخی از مسوولان بیان کرده اند که نمایندگان خط قرمز ها را زیر پا گذاشته اند و این در حالی است که خط قرمز برای ما احترام به صحبت های ولایت فقیه و نظام اسلامی است.

این نماینده مجلس گفت: ضرغامی بعنوان رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی باید در این دنیا و اخرت پاسخگوی مردم باشد چراکه هنوز کارها در مناطق زلزله زده به اتمام نرسیده بیان می کند که کارها تمام شده است.

عضو کمیسیون عمران در مجلس تصریح کرد:از ۹ هزار و ششصد و پنجاه واحد ساختمانی که می بایست در اختیار مردم زلزله زده آذربایجان قرار گیرد کمتر از نصف هم تحویل مردم در این مناطق نشده است.

وی گفت: مردم زلزله زده اهر هریس و ورزقان گروهی که واحدهای ساختمانی به آنها تحویل شده در خانه هایشان زندگی می کنند و گروهی در کانکس ها و گروه دیگر که نه واحد ساختمانی به آنها تحویل شده و نه کانکسی برای زندگی دارند در زیر چادرها در این سرمای زمستان زندگی می‌کنند و برای تامین علوفه دام‌هایشان نیز با مشکلاتی مواجه هستند.

فلاحی در ادامه در رابطه با وضعیت برق منطقه زلزله زده آذربایجان شرقی نیز بیان کرد: وضعیت برق هنوز به وضعیت مناسب نرسیده است و مردم با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستند و برای گرمایش خود نیازمند مساعد و همکاری دیگران می‌باشند و برای پوشش لباس گرم در زمستان نیز در مضیقه می باشند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.