دوشنبه 6th می 2013 , ساعت: 04:05کد مطلب : 43287 نسخه قابل چاپ
دختران موسوی عنوان کردند:

نظر میرحسین را پیرامون انتخابات نمیدانیم

دختران میرحسین موسوی با تاکید بر اینکه مهندس موسوی در تمام دیدارهای محدود خود پس از حصر خانگی، بر حفظ امید به عنوان سرمایه اصلی مردم تاکید داشته، تاکید کردند که در فضای سنگین و سخت کنونی هر قدمی که برداشته شود، حتی کوچک، ارزشمند است.

به گزارش کلمه، فرزندان میرحسین و رهنورد در دیدار با جمعی از فعالان دانشجویی و دانشگاهیان، ضمن شرح آنچه در طول دو سال پس از بازداشت خانگی پدر و مادرشان بر آنها رفته است، تصریح کردند که همواره شکرگزار نعمت وچود پدر و مادرشان بوده اند و با وجود همه سختی ها، همیشه همراه و هم‌قدم موسوی و رهنورد خواهند ماند.

فرزندان این دو یار محصور جنبش سبز در پاسخ سوال این فعالان دانشجویی در مورد مواضعی که این روزها در گوشه و کنار برخی محافل به میرحسین موسوی نسبت داده می شود، تاکید کردند که تنها سخنانی از ایشان که توسط فرزندان نقل و در سایت کلمه منتشر می شود، اعتبار دارد.

دختران موسوی همچنین تصریح کردند که تا کنون هیچ صحبتی در مورد انتخابات از داخل زندان اختر به فرزندان نرسیده است.

در این دیدار، فعالان سیاسی دانشگاه های تهران بر ادامه پیمودن راه سبز تاکید داشتند و خاطرنشان کردند که به رغم فشارهای آشکار و پنهان در فضاهای آموزشی و دانشگاهی، برعهد خود با یاران محصور جنبش سبز باقی مانده اند.

آنها همچنین حصر رهبران جنبش سبز را ظلمی آشکار و نماد حصر خواست های بخش بزرگی از جامعه توصیف کردند و علت این برخورد حاکمیت را محبوبیت و اهمیت موقعیت مهندس موسوی و توجه جامعه به نظرات ایشان ارزیابی کردند.

در این دیدار همچنین به فضای سنگین و جو امنیتی حاکم بر دانشگاه ها اشاره شد و برخی دانشگاهیان عنوان کردند که دانشجویان و اساتید که بخش پر اهمیت جامعه از نظر نشاط سیاسی و مولد تفکر و دانش اند، به علت هزینه های سنگینی که بر زندگی و آینده آنان تحت فشار نهادهای امنیتی وارد شده است، یا از شرکت در فعالیت های سیاسی چشم پوشی می کنند و یا فعالیت هایشان کمرنگ و پراکنده شده است و تعدادی از نیروهای قابل و توانا که نقش کلیدی در فعالیت دانشجویی داشته اند نیز در حبس هستند و یا به ظلم تحت پیگردهای قضایی قرار گرفته اند.

فرزندان میرحسین و رهنورد نیز در مورد فضای امنیتی ابراز عقیده کردند که اگرچه به علت فضای امنیتی شدید، آماری از وضعیت فعالیت های سیاسی و میزان نارضایتی از این شرایط و مشکلات کشور و جامعه وجود ندارد، اما همین حجم فشار بر فعالان سیاسی و بندها و حصرها و زندان ها خود گویاترین آمار است که نشان می دهد نهادهای امنیتی به خوبی از بحران های موجود آگاه اند اما به جای ترمیم شرایط حاضر و آرامش بخشیدن به فضای کشور، سعی می کنند صداهای مخالف را خاموش کنند.

آنها سپس یادآور شدند که در چنین فضای سخت و سنگینی، هر قدمی که برمی داریم، حتی اگر کوچک باشد، بسیار ارزشمند است. آن هم در حالی که همه این قدم ها برای خوبی و خیرخواهی و اصلاح امور کشور و آینده ای که ما و نسل های بعد در آن سهیم هستند برداشته می شود.

دختران موسوی به بحث های اخیرا مطرح شده در فضای سیاسی کشور اشاره کردند و آنها را نوعی زنده شدن دوباره اتفاقات و دغدغه های سال های گذشته و نشانه ای امید بخش از حیات جنبش سبز و ادامه دار بودن این راه پر امید دانستند.

فرزندان رهنورد و میرحسین در پایان خاطرنشان کردند که پدرشان در تمام دیدارهای محدود پس از زندان، بر حفظ امید به عنوان سرمایه اصلی آحاد مردم کشور برای اصلاح آن تاکید داشته است


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.