چهارشنبه 25th آوریل 2012 , ساعت: 07:04کد مطلب : 7010 نسخه قابل چاپ

نسرین ستوده نامزد دریافت جایزه مارتین انالز برگزیده شد

نسرین ستوده نویسنده و وکیل دربند دادگستری به عنوان نامزد دریافت جایزه حقوق بشری سال ۲۰۱۲ بنیاد مارتین انالز برگزیده شد.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، خانم ستوده به همراه «لون سوات» از کامبوج و همچنین «مرکز حقوق بشر بحرین» نامزدهای دریافت جایزه امسال بنیاد مارتین آنالز هستند که نفر برگزیده در جریان مراسم سالانه این بنیاد در یازدهم مهرماه سال جاری در شهر ژنو معرفی خواهد شد.

جایزه مارتین اِنالز برای مدافعان حقوق بشر که به منظور تشویق و محافظت مدافعین حقوق بشر و جلب کردن توجه رسانه‌ها به مناطقی که در آن حقوق بشر رعایت نمی‌شود همه ساله به یکی از مدافعان یا سازمان های برجسته دفاع از حقوق بشر که در مبارزه علیه نقض حقوق بشر شجاعانه و به روش‌های نوآورانه فعالیت چشمگیری داشته باشند، اعطا می‌گردد.

پیش از این عمادالدین باقی، روزنامه نگار، فعال حقوق‌بشر و موسس انجمن دفاع از حقوق زندانیان در سال ۲۰۰۹، و اکبر گنجی نویسنده، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی در سال ۲۰۰۶ برنده این جایزه برجسته حقوق بشری شده بودند.

لازم به ذکر است، نسرین ستوده ۴۸ ساله در حال حاضر در حال سپری کردن دوران محکومیت شش ساله خود به اتهام «تبلیغ علیع نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی» در زندان اوین تهران می باشد. بازداشت وی در شهریورماه ۱۳۸۹، و دادگاه وی گمان می‌رود که در ارتباط به دفاع شجاعانه وی از «موکلین بازداشت شده وی در جریان وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸» از جمله مصاحبه با چندین رسانه و سازمان حقوق بشری در مورد پرونده هایش باشد. خانم ستوده ابتدا به ۱۱ سال زندان محکوم شده بود که محکومیت وی در شهریورماه سال جاری کاهش یافت.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.