چهارشنبه 17th اکتبر 2012 , ساعت: 03:10کد مطلب : 26737 نسخه قابل چاپ

نسرین ستوده دست به اعتصاب غذا زد

نسرین ستوده، وکیل زندانی ایرانی دست به اعتصاب غذا زد. رضا خندان همسر خانم نسرین ستوده دقایقی پیش در صفحه فیسبوک خود با اعلام این خبر عنوان کرد این عمل خانم ستوده اعتراضی است به مخالفت دادستان تهران با ملاقات حضوری این فعال حقوق بشر با فرزندان و خانواده خود.

به گزارش رادیو فرانسه آقای ستوده در پست فیسبوکی خود نوشته است:« پس از ماهها دوندگی در دادستانی برای گرفتن بدیهی ترین حق یک مادر یعنی ملاقات حضوری مخالفت می شود. پس از ۱۷ ماه حضور در بند عمومی با دادن یک تلفن دو دقیقه ای مخالفت می شود . پس از یک سال با ملاقات برادر و مادر حتی به صورت کابینی مخالفت می شود.

همسر خانم ستوده در ادامه این نوشته خود عنوان کرده است:« وقتی که دختر بچه ۱۲ ساله ممنوع الخروج و به همراه پدر اکنون به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب احضار می شود و این خبر به گوش نسرین در زندان می رسد.

 دختر بچه ای که به دلایل درسی در روزهای چهارشنبه دیگر نمیتواند به ملاقات مادرش بیاید و با تغییر روز ملاقات مخالفت می شود.

دو ماه به عنوان مرخصی خانواده را چشم به راه می گذارند و حتی مدارکی هم دادستانی می گیرد و در لحظه آخر ناگهان مخالفت می شود . نسرین هم چاره ای نمی بیند جز اعتصاب غدا متاسفانه او از امروز صبح اعتصاب غذایش را شروع کرده است آقای خندان در پایان این پست خود در شبکه اجتماعی فیسبوک تاکید کرده است:«. من امروز تمام تلاش ام را کردم اما به هیچ عنوان نتوانستم منصرف اش کنم.

    همینجوری از شدت ضعف و لاغری قیافه اش درست قابل شناسایی نیست برای کسانی که در این مدت او را ندیده اند چه برسد از این به بعد …»

لازم به ذکر است نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی است. او عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از کودکان بوده و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانی ِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را برعهده داشته‌است. ستوده در سال ۱۳۸۸برنده جایزه حقوق بشر «سازمان حقوق بشر بین‌الملل» شد. خانم ستوده به شش سال زندان و ده سال محرومیت از حق وکالت محکوم شده است.


 1. ز ویرانی این اوضاع هستم مطمین زان رو
  خرابی چون که از حد بگذرد آباد میگردد.
  تپیدن های دلها ناله شد آهسته آهسته
  رساتر گر شود این ناله ها فریاد میگردد
  ز بیداد فزون آهنگری گمنام و زحمتکش
  علمدار و علم چون کاوه حداد میگردد
  ز اشک و آه مردم بوی خون آید که آهن را
  دهی گر آب و آتش دشنه پولاد میگردد(فرخی یزدی)

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.