جمعه 22nd ژوئن 2012 , ساعت: 11:06کد مطلب : 13658 نسخه قابل چاپ
در اعتراض به ممانعت مسوولان زندان از ملاقات حضوری با فرزندان:

نسرین ستوده اعتصاب غذا خواهد کرد

همسر نسرین ستوده، فعال حقوق بشری در بند، از تصمیم همسرش جهت اعتصاب غذا در صورت ممانعت مسوولان زندان از ملاقات حضوری او و فرزندانش خبر داد.

رضا خندان همسر خانم ستوده در صفحه شخصی خود در فیسوک از احتمال اعتصاب غذای همسرش ابراز نگرانی کرده و نوشته است: دیروز چهارشنبه ملاقات کابینی داشتیم. نسرین از اینکه تقاضای خودش و ما برای ملاقات حضوری مدام رد می‌شود به شدت عصبانی بود. گفت اگر هفته‌های آینده ملاقات حضوری بچه‌ها و مادرش را برقرار نکنند دست به اعتصاب خواهد زد.

به گزارش جرس، آقای خندان سپس می فزاید که سعی کردم از این کار منصرف‌اش کنم ولی دیشب که خانم هانیه صانع فرشی برای چند روز [از زندان] مرخصی آمد و گفت که چقدر از ندیدن بچه‌ها و مادرش تحت فشار است پیش خودم کاملا به او حق دادم ولی این دلیل نخواهد بود که تلاش نکنم تا منصرف‌ شود.”

همسر این زندانی سیاسی افزود: “بیش از ده ماه است که مادر بیمار و برادرش اجازه‌ ندارند به سالن ملاقات بیایند. طبق نامه‌ای که دادسرا به سالن ملاقات داده است آنها همچنان ممنوع الملاقات‌اند حتی کابینی“.

وی با اشاره به محدودیت های امنیتی که همسرش با آن مواجه است افزود: دیروز استثنائا ملاقات ما همزمان شده بود با ملاقات آقایان بند ۳۵۰. چندین مامور مراقب بودند که خانواده‌های بند ۳۵۰ یا زندانی‌هایشان حتی برای نسرین دست تکان ندهند و سالن ملاقات را به شدت امنیتی کردند این در حالی است که احوال پرسی خانواده‌ها با همدیگر و عزیزان هم امری کاملا طبیعی و عادی است. از زندانیان مرد سیاسی فقط آقای دکتر علی رضا رجایی و همکار نسرین آقای دکتر قاسم شعله سعدی موفق شدند کمی نزدیک شوند و با او احوال پرسی کنند. خانواده‌ها که این شرایط را می‌دیدند تعجب زده می‌پرسیدند شما همیشه ملاقات‌هایتان این همه امنیتی و سخت گیرانه است؟

گفتنی است، نسرین ستوده، وکیل مدافع دربند که دارای دو فرزند خردسال است، به دستور مسوولان امنیتی از ملاقات حضوری با فرزندانش محروم شده است.

بر اساس گزارش ها، مادر بیمار و برادر خانم ستوده نیز، اجازه ملاقات با او را ندارند و مسوولان دادستانی تاکنون کوشیده اند با ممانعت از ملاقات این زندانی سیاسی با نزدیکان و خصوصا فرزندانش او را تحت فشار قرار دهند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.